EGR, DPF, AdBlue ir kitų sistemų automobilio programavimas. Kada jis reikalingas?

Automobilio programavimas

EGR, DPF, AdBlue ir kitų sistemų automobilio programavimas. Kada jis reikalingas?

Šiuolaikiniuose automobiliuose diegiamos pažangios technologijos didina ne tik mūsų saugumo ir komforto lygį, bet ir rūpinasi aplinkos, kurioje gyvename kiekvienas, tausojimu.Vis dėlto, sudėtingesnės sistemos lemia ir sudėtingesnius automobilio gedimus, kurių remontas reikalauja specialios įrangos. Dėl šios priežasties moderniuose transporto priemonių servisuose vis populiaresne paslauga tampa automobilio programavimas. Apie automobilio valdymo programavimo paslaugų svarbą ir jos reikalingumą pasakoja DIZRIDA komanda.

Kada atliekamas automobilio programavimas?

Priežasčių spektras, kada atliekamas automobilio programavimas, yra itin platus. Jis gali būti atliekamas tiek susidūrus su įvairiais gedimais – elektronikos sutrikimais, klaidomis audio ir video sistemose, apsaugos sistemos gedimais, tiek norint pakoreguoti automobilio darbą. Pavyzdžiui, atliekant variklio galios didinimą.

Vis dėlto, DIZRIDA komanda pastebi, kad didžiausią reikšmę transporto priemonių valdytojams šiandien turi variklio valdymo programavimo darbai.

Dažniausiai programuojamos variklio dalys

  • DPF / FAP išjungimas

Daugelyje modernių dyzelinių automobilių yra įrengtas DPF filtras, kuris atsakingas už kietųjų dalelių surinkimą. Vis dėlto, važinėjant trumpus atstumus mieste, šie filtrai automatiškai neišsivalo ir greitai užsikemša. Užsikimšus DPF filtrui, sumažėja automobilio galia, išauga kuro sąnaudos bei padidėja automobilio dūmingumas. Dažniausiai šią problemą išspręsite apsilankę servise ir atlikę mechaninį DPF filtro valymą. Vis gi, važinėjant labai trumpus atstumus ir problemai kartojantis itin dažnai, vienas iš jos sprendimo būdų – DPF filtro išjungimas. Tinkamai išprogramavus ir išjungus DPF filtrą, variklis veikia be jokių pakitimų, o išmetamųjų dujų kiekis ženkliai nekinta.

  • EGR vožtuvo išjungimas

EGR vožtuvas yra atsakingas už išmetamųjų dujų grąžinimą į įsiurbimo kolektorių, tačiau ilgainiui ant EGR vožtuvo pradeda kauptis suodžiai, kurie neigiamai veikia DPF filtrą, mažina variklio galingumą, turbinos našumą bei didina kuro sunaudojimą. Pastebėjus, jog susiduriate su EGR vožtuvo problemomis, teks pasirinkti – sugedusį vožtuvą keisti nauju arba laikinai jį išjungti. Senesnių automobilių EGR vožtuvai dažniausiai keičiami, kadangi jų kaina nėra itin didelė. Tuo tarpu naujesnių automobilių vairuotojams vožtuvo keitimas kainuoja kur kas daugiau, tad kaina neretai tampa priežastimi EGR vožtuvo išjungimui. Tiesa, tausojant aplinką, šis sprendimas turėtų būti laikinas.

  • AdBlue sistemos išjungimas

AdBlue sistema padeda sumažinti azoto oksidų išskyrimą, tačiau kartu tai yra viena dažniausiai gendančių automobilio sistemų. Sugedus AdBlue sistemai, vairuotojai susiduria su įvairiomis problemomis – apribojama automobilio galia, padidėja kuro sąnaudos, o kartais dėl šios sistemos gedimų transporto priemonės net neužsiveda. Taip pat ne retą vairuotoją gąsdina ir šios sistemos remonto kaina. Tam yra sprendimas – tinkamai išjungus AdBlue sistemą, nebeteks susidurti su aukščiau minėtomis problemomis. Vis dėlto, aplinkos labui šis sprendimas turėtų būti laikinas. Vos turint galimybę AdBlue sistemą reikėtų suremontuoti ir vėl aktyvuoti.

  • Įsiurbimo sklendžių išjungimo paslauga

Ne vienam automobilio vairuotojui yra tekę susidurti su įsiurbimo sklendžių problemomis. Bėgant laikui, šios automobilio dalys deformuojasi, nukrenta sparneliai, lūžta ašelė. Nuolaužos, keliaudamos oro įsiurbimo kanalais, gali sugadinti stūmoklius, vožtuvus, subraižyti cilindrų paviršių. Norint išvengti šių problemų arba atsiradus mechaniniam pažeidimui, sklendes galima saugiai išjungti.

  • START-STOP funkcijos išjungimo paslauga.

START-STOP funkcija sukurta siekiant sumažinti degalų sąnaudas. Tačiau automobilių savininkams neretai kyla klausimas – ar ši funkcija turi daugiau privalumų ar trūkumų? Užvedant automobilį dėvisi tam tikros automobilio dalys, atitinkamai didesnis krūvis tenka akumuliatoriui ir starteriui. Taip pat naudojant šią sistemą sumažėja manevringumas, norint greitai pajudėti iš stovėjimo vietos. Dėl šių priežasčių dalis vairuotojų renkasi START-STOP funkcijos išjungimą.

Programavimas su FLEX MASTER sistema

Automobilio programavimasDIZRIDA automobilių servise visiems minėtiems ir daugeliui kitų automobilio programavimo darbų naudojame FLEX programavimo sistemą. Tai itin moderni sistema, kurios pagalba galime išspręsti naujausias bei sudėtingiausias automobilių gedimo problemas. Taip pat pasitelkdami šią sistemą turime galimybę kokybiškai ir greitai atlikti ne tik variklio kompiuterio, bet ir transmisijos, apsaugos bei audio ir video sistemų programavimo darbus.

Be abejonės, vienas didžiausių šios sistemos privalumų – sistema variklio kompiuterį gali programuoti jo net neatidarius. Tuo tarpu, tvarkant naujosios kartos automobilių modelius – variklio kompiuterio nereikia net išimti. Taip darbai atliekami daug greičiau, o tuo pačiu metu panaikinama rizika kompiuterį mechaniškai pažeisti ar  sudrėkinti.

Ne gana to, FLEX sistemoje sukaupta milžiniška automobilių duombazė bei nuolatinė tarptautinių specialistų suteikiama techninė pagalba. Dėl šių priežasčių DIZRIDA automobilių serviso komanda saugiai ir tinkamai gali išspręsti net sudėtingiausius programavimo uždavinius.

Automobilio programavimas DIZRIDA servise

Susidūrus su automobilio programavimo klausimais neskubėkite išiminėti ar atidarinėti variklio valdymo kompiuterio. Patyrusi, profesionali DIZRIDA automobilių serviso komanda, pasitelkusi rinkoje pažangiausią variklio valdymo programavimo sistemą Jūsų klausimus išspręs neatidarius ir nepažeidusi originalių kompiuterio savybių. Gedimai, klaidos ar kiti programavimo klausimai bus pašalinti greitai, saugiai ir kokybiškai.

Susisiekite ČIA nurodytais mūsų kontaktais arba atvykite į DIZRIDA dyzelinių automobilių servisą, adresu Taikos pr. 104, Kaunas. Atsakysime į visus Jums kylančius klausimus bei išspręsime Jūsų dyzelinio automobilio problemas.

Norite sužinoti daugiau patarimų ir naujienų, susijusių su dyzelinių automobilių priežiūra ir remontu? Sekite mus Facebook paskyroje.

 

No Comments

Post A Comment