Atsakome: kas yra AdBlue ir kokia jo paskirtis automobilyje

Kas yra AdBlue - DIZRIDA

Atsakome: kas yra AdBlue ir kokia jo paskirtis automobilyje

Pastaruoju metu transporto priemonių rinkoje bene svarbiausia ir aktualiausia tema yra aplinkosauga bei oro taršos mažinimas. Automobilių gamintojai, atliepdami aplinkosaugos įstatymus, dyzeliniuose automobiliuose diegia įvairias technologijas, kurios padeda mažinti į orą išmetamų nuodingų dalelių kiekį. Vienas iš naujausių dyzelinių transporto priemonių elementų yra AdBlue sistema. Apie tai, kas yra AdBlue ir apie jo teikiamą naudą pasakoja DIZRIDA dyzelinių automobilių serviso komanda.

Kas yra AdBlue?

AdBlue – tai bespalvis skystis, kuris pilamas į dyzelinius automobilius, siekiant sumažinti į aplinką išmetamas kenksmingas azoto oksido dujas. Jei kalbėtume chemijos terminais, šį skystį reikėtų vadinti vandeniniu karbamido tirpalu, kadangi jį sudaro 32,5 proc. karbamido ir 67,5 proc. demineralizuoto vandens.

Transporto priemonėje šis skystis turi atskirą, tik sau skirtą bakelį, iš kurio, automobiliui važiuojant, yra įpurškiamas į išmetamąją sistemą. Paprastai tariant – į duslintuvą. Čia jis reaguoja su kitais, aplinkai neigiamą poveikį galinčiais turėti elementais, o reakcijos pabaigoje, tiek AdBlue, tiek minėtieji elementai virsta aplinkai nekenksmingais azoto ir vandens garais. Tyrimai rodo, kad dėl šio automobilyje esančio elemento žalingų dalelių išmetimo į aplinką kiekis gali sumažėti net iki 90 proc.

Ar galima AdBlue sistemą atjungti?

Siekiant išvengti papildomų, nors ir nedidelių, išlaidų, kyla klausimas – galbūt AdBlue sistemą galima atjungti? Atsakome – TAIP, tačiau skatiname pagalvoti, ar toks žingsnis tikrai teisingas. Visų pirma, AdBlue sistema išrasta ir ištobulinta su tikslu prisidėti apie žalos aplinkai mažinimo, o šios misijos palaikymas yra kiekvieno mūsų pareiga. Antra, ilgalaikėje perspektyvoje sutaupyti atjungus AdBlue – nepavyks. Nors atjungus tiesioginis poveikis varikliui ir nebus daromas, tačiau įrodyta, jog sistemai neveikiant, automobilio katalizatorius užsikimš kur kas greičiau.

Galiausiai, svarbu atkreipti dėmesį, jog naujausios kartos automobiliuose montuojami jutikliai, kurie matuoja automobilio išmetamų teršalų kiekį. Užfiksavus padidėjusią taršą, automobilis automatiškai pradės riboti variklio galią.

Kaip pasirinkti AdBlue skystį?

Renkantis AdBlue skystį labai svarbu atkreipti dėmesį, jog jis būtų tiekiamas licencijuotų gamintojų ir atitiktų ISO 22241 standartus. Nekokybiškas skystis gali smarkiai pažeisti brangią SCR išmetamųjų dujų valymo sistemą arba užkimšti purkštukus, katalizatorių. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, jog kemšantis išmetimo vamzdžiui, susidursite su silpnėjančia variklio galia bei didėjančiomis kuro sąnaudomis.

AdBlue remontas ir gedimų diagnostika DIZRIDA automobilių servise

Susidūrėte su AdBlue sistemos sutrikimais? O galbūt ieškote ir nerandate priežasties, kodėl pakito automobilio važiavimo kokybė? Nedvejokite ir susisiekite su daugiau nei 20 metų darbo patirtį turinčia DIZRIDA automobilių serviso komanda. Pakonsultuosime, atliksime išsamią transporto priemonės diagnostiką ir aukščiausios kokybės AdBlue sistemos remonto ir programavimo darbus Kaune. Dėka daugiau nei 30 meistrų komandos, reikiamas paslaugas suteiksime ne tik sėkmingai, bet ir itin greitai.

Susisiekti su mūsų komanda galite ČIA nurodytais kontaktais arba atvykę į mūsų automobilių servisą, adresu Taikos pr. 104, Kaunas.

______

Norite sužinoti daugiau patarimų ir naujienų, susijusių su dyzelinių automobilių priežiūra ir remontu? Sekite mūsų Facebook paskyrą.

No Comments

Post A Comment