Kada ir kaip valyti DPF filtrą?

Kaip valyti DPF filtrą

Kada ir kaip valyti DPF filtrą?

Bėgant metams dyzeliniai automobiliai tampa ne tik ekonomiška, bet ir aplinkai vis draugiškesnė transporto priemonė. Viena pagrindinių šios dyzelinės evoliucijos priežasčių yra automobiliuose integruoti DPF filtrai. Jų dėka iš dyzelinio automobilio išeinantys suodžiai yra sulaikomi, filtruojami ir panaikinami, taip sumažinant automobilio kuriamą taršą. Tiesa, siekiant užtikrinti šios dalies ilgaamžiškumą, būtina ją tinkamai prižiūrėti, tad šiandien DIZRIDA komanda pasakoja apie tai, kada ir kaip valyti DPF filtrą.

Automatinis DPF filtrų valymąsis

DPF filtras yra prietaisas, skirtas sulaikyti iš transporto priemonės išeinančius suodžius, juos filtruoti bei panaikinti. Tiesa, šis filtras nėra itin didelis, tad vidutiniškai jis gali sutalpinti vieno pilno kuro bako išskiriamas kietąsias daleles. Šiam filtrui prisipildžius, automobilyje prasideda regeneracijos procesas, kurio metu DPF filtras automatiškai išsivalo.

Norint, kad įvyktų šis procesas, reikia, jog automobilis vidutiniu greičiu važiuotų bent 10–20 km. Problema kyla, jei automobiliu važinėjama išskirtinai tik mieste, t.y. žemu greičiu, arba itin trumpus atstumus. Tuomet filtrui regeneracijos proceso automatiškai užbaigti nepavyksta ir ilgainiui jis pradeda kimštis.

Požymiai, rodantys, kad atėjo laikas valyti DPF filtrą mechaniškai

Apie užsikimšusius DPF filtrus praneša įvairūs automobilio pakitimai:

  • iš automobilio sklindantys balkšvi dūmai
  • sumažėjusi variklio trauka
  • padidėjusios kuro sąnaudos
  • iš variklio sklindantis šnypštimą primenantis garsas
  • pakilęs tepalų lygis
  • prietaisų skydelyje užsidegusi DPF filtrų lemputė.

Susidūrus su bent vienu iš šių požymių, rekomenduojama atlikti automobilio diagnostiką, kuri parodys koks sutrikimas kankina jūsų automobilį. Visgi, jei problemos priežastis yra būtent kietųjų dalelių filtras, teks atlikti mechaninį šios dalies valymą specializuotame automobilių servise. Delsiant išvalyti užsikimšusį filtrą rizikuojate turbinos, stūmoklių bei variklio gedimais.

Kaip vyksta mechaninis DPF filtro valymas?

Pirmasis žingsnis atliekant mechaninį filtro valymą yra filtro išmontavimas ir jo slėgio patikrinimas, siekiant įvertinti problemos rimtumą. Vėliau pasitelkiant suspaustą orą bei specialius ploviklius uždarame plovimo įrenginyje DPF yra plaunamas. Tinkamai išvalius filtrą, jis išdžiovinamas, dar kartą patikrinamas vidinis filtro slėgis ir galiausiai detalė atgal įmontuojama į transporto priemonę.

Atlikus valymą, iš jūsų automobilio filtro bus pašalinta beveik 100 proc. suodžių ir pelenų, tokiu būdu pagerinant automobilio trauką ir sumažinant kuro sąnaudas.

DPF remontas ir valymas DIZRIDA automobilių servise

Dyzeliniai varikliai - DIZRIDA servisas

Dyzeliniai varikliai – DIZRIDA servise.

Susidūrėte su DPF filtro veiklos sutrikimu? O galbūt ieškote ir nerandate priežasties, kodėl sutriko automobilio važiavimo kokybė? Nedvejokite ir susisiekite su daugiau nei 20 metų darbo patirtį turinčia DIZRIDA automobilių serviso komanda. Pakonsultuosime, atliksime išsamią transporto priemonės diagnostiką ir aukščiausios kokybės DPF filtro remonto ir valymo darbus Kaune. Dėka daugiau nei 30 meistrų komandos, reikiamas paslaugas suteiksime ne tik sėkmingai, bet ir itin greitai.

Susisiekti su mūsų komanda galite ČIA nurodytais kontaktais arba atvykę į mūsų automobilių servisą, adresu Taikos pr. 104, Kaunas.

______

Norite sužinoti daugiau patarimų ir naujienų, susijusių su dyzelinių automobilių priežiūra ir remontu? Sekite mūsų Facebook paskyrą.

No Comments

Post A Comment