DPF valymas, remontas

DPF

DPF valymas, plovimas, remontas

 

DPF (angl. Diesel Particulate Filter) raidžių kombinacija – tai tarptautinis dyzelino suodžių filtro trumpinys, tuo tarpu DPF valymas yra dyzelinio automobilio išmetimo sistemos remontas. Ši DIZRIDA automobilių servise atliekama paslauga jums aktuali pasidaro tuomet, kada jūsų transporto priemonėje šis filtras užsikemša.

 

DPF darbas yra filtruoti susidariusias suodžių daleles iš variklio išmetimo sistemos. Kai DPF filtro užsikimšimo lygis pasiekia itin aukštą ribą, automobilis apsipila balkšvais dūmais, sutrinka jo važiavimo kokybė. Pastebėjus šiuos požymius, svarbu nedelsti ir operatyviai atvykti į DIZRIDA servisą Kaune.

 

Susisiekti su mūsų komanda galite ČIA nurodytais kontaktais arba atvykę į mūsų automobilių servisą, adresu Taikos pr. 104, Kaunas.

Dažniausios DPF filtro gedimo priežastys

 

Su DPF filtro užsikimšimu ar gedimu bent kartą teko susidurti daugeliui automobilių savininkų. Problemų priežasčių gali būti daug, tačiau bene dažniausiai pasitaikančios yra šios: netinkama automobilio priežiūra, natūralus automobilio arba paties DPF filtro nusidėvėjimas.

 

Plačiau įvardinkime veiksnius, kurie sukelia minėtas problemas:

 

 • Naudojamas netinkamas arba prastos kokybės dyzelinis kuras.
 • Variklio tepalai keičiami per retai;
 • Naudojama nekokybiška arba konkrečiam automobiliui netinkanti variklio alyva;
 • Pasireiškia EGR vožtuvo gedimai;
 • Sugenda DPF filtro regeneracijos davikliai;
 • Blogi kuro purkštukai;
 • Sugenda ar natūraliai susidėvi automobilio variklio stūmoklinė grupė;
 • Įvyksta turbinos gedimas;
 • Neatliekamas DPF filtro valymas: nepasirūpinama DPF filtro regeneracija, todėl atsiranda pažeidimų.

 

Požymiai, išduodantys problemas

 

Automobilių gamintojai dažniausiai nurodo, jog tinkamai eksploatuojant automobilį, DPF filtras efektyviai dirba ir nesikemša apie 100-200 tūkst. kilometrų. Deja, dėl gedimų, netinkamos automobilio priežiūros bei daugybės kitų veiksnių DPF filtro valymas gali būti reikalingas kur kas anksčiau.

 

Apie tai, kad filtras užsikimšo ir reikalingas DPF plovimas, Jus gali įspėti gali tokie neįprasti ženklai, kaip:

 

 • Iš automobilio ima veržtis balkšvos spalvos dūmai;
 • Staiga sumažėja variklio trauka;
 • Tampa sunku užvesti automobilį;
 • Ženkliai išauga kuro sąnaudos;
 • Pasireiškia neįprastas variklio vibravimas;
 • Pakyla tepalų lygis;
 • Per žemi variklio sūkiai;
 • Automobilio salone jaučiamas degalų kvapas;
 • Prietaisų skydelyje užsidega DPF filtro lemputė.

 

Minėti ženklai gali įspėti ir apie kitokias problemas. Todėl pastebėjus bent vieną iš jų, nedelskite ir pasirūpinkite profesionalia automobilio diagnostika: tai užtikrins Jūsų saugumą ir kokybišką automobilio darbą.

 

DPF filtro remonto darbai

 

Atsižvelgiant į aukščiau pateiktas DPF filtro veiklos sutrikimo priežastis, DIZRIDA autoserviso komanda gali pasiūlyti keturis pagrindinius sprendimo būdus. Tai:

 • DPF filtro keitimo paslaugos.
 • DPF filtro mechaninio valymo paslaugos.
 • DPF filtro programinio valymo paslaugos.

Svarbu pažymėti, kad suremontavus DPF filtrą, ženkliai sumažės automobilio degalų sąnaudos. Taip pat, prailgės variklio ir turbinos tarnavimo laikas.

 

Pasiūlyti jūsų automobiliui tinkamiausią DPF filtro remonto sprendimą galime tik atlikę išsamią transporto priemonės diagnostiką.

 

Ką būtina žinoti apie DPF filtro regeneraciją?

 

Išskiriama pasyvi ir aktyvi DPF filtro regeneracija, kurios metu vyksta DPF filtro valymas. Vieni automobiliai gali naudoti vieną iš šių regeneracijos būdų, o kai kurie – abu.

 

 • Pasyvi regeneracija: šis procesas vyksta natūraliai ir nereikalauja papildomos energijos išsivalymui. Pasyvi regeneracija vyksta automobiliui ilgesnį laiką (bent 20-45 min.) važiuojant didesniu greičiu, vadinamuoju „greitkelio režimu” (apie 110 km/h). Pasiekus šį greitį, išmetamosios dujos įkaista ir sudegina DPF filtro sulaikytas suodžių daleles.
 • Aktyvi regeneracija: priverstinis susikaupusių suodžių deginimas, kuris įprastai prasideda tada, kai DPF filtras užsipildo 45 proc. Aktyvios regeneracijos metu, padidėja įpurškiamo kuro kiekis ir pakyla išmetamųjų dujų temperatūra. Šis procesas vyksta apie 20-30 min., todėl svarbu neužgesinti variklio anksčiau laiko: kitu atveju regeneracija neįvyks. Jeigu ji pastoviai nutraukiama anksčiau laiko, ilgainiui gali pasireikšti DPF filtro ir viso automobilio gedimai.

 

DPF remontas ir valymas DIZRIDA automobilių servise

 

DPF valymas ir remontas - DIZRIDA, Kaunas

DPF valymas ir remontas – DIZRIDA, Kaunas

 

Susidūrėte su DPF filtro veiklos sutrikimu? O galbūt ieškote ir nerandate priežasties, kodėl sutriko automobilio važiavimo kokybė? Nedvejokite ir susisiekite su daugiau nei 20 metų darbo patirtį turinčia DIZRIDA automobilių serviso komanda. Pakonsultuosime, atliksime išsamią transporto priemonės diagnostiką ir aukščiausios kokybės DPF filtro remonto ir valymo darbus Kaune. Dėka daugiau nei 30 meistrų komandos, reikiamas paslaugas suteiksime ne tik sėkmingai, bet ir itin greitai.

 

Naudojame tik patikimas technologijas: neseniai atnaujinome turimą DPF įranga, todėl užtikrinami geriausi darbų rezultatai.

 

Susidūrus su nesklandumais, nedelskite ir apsilankykite DIZRIDA autoservise: čia Jūsų laukia draugiškas aptarnavimas, kokybiškas DPF plovimas, diagnostika, remontas ir kitos aktualios paslaugos už itin gerą kainą!

 

Kodėl svarbu pasirūpinti DPF filtro valymu?

Atlikus valymą, iš Jūsų automobilio filtro bus pašalinta beveik 100 proc. suodžių ir pelenų. Tai padės pagerinti ne tik DPF filtro, bet ir kitų automobilio komponentų darbą, pagerins automobilio trauką ir sumažins kuro sąnaudas.

Ko tikėtis nepasirūpinus DPF valymu/regeneracija?

Ilgai delsiant valyti susikaupusius suodžius, DPF filtras gali būti pažeistas: tuomet prireikia profesionalaus jo remonto. Laimei, šią paslaugą greitai, profesionaliai ir nebrangiai galime atlikti DIZRIDA servise.

Kaip dažnai turi būti atliekamas suodžių filtro valymas?

Pagal daugumos automobilių gamintojų specifikacijas, šis filtras turi būti valomas automobiliui nuvažiavus apie 150-200 tūkst. km., tačiau tai – tik preliminarūs skaičiai ir valymo dažnumas kiekvienu atveju gali būti individualus, priklausomai nuo to, kaip eksploatuojamas ir prižiūrimas automobilis.

Kokie svarbiausi mechaninio DPF filtro valymo žingsniai?

Mechaninis valymas yra daugeliui automobilių savininkų aktualus procesas turi kelis svarbius žingsnius:

 1. Situacijos įvertinimas. Pirmasis žingsnis atliekant mechaninį filtro valymą yra filtro išmontavimas ir jo slėgio patikrinimas, siekiant įvertinti problemos rimtumą.

 2. Plovimas. Vėliau pasitelkiant suspaustą orą bei specialius ploviklius uždarame plovimo įrenginyje DPF yra plaunamas.

 3. Džiovinimas ir patikra. Tinkamai išvalius filtrą, jis išdžiovinamas, dar kartą patikrinamas vidinis filtro slėgis ir galiausiai detalė atgal įmontuojama į transporto priemonę.

 

Susisiekti su mūsų komanda galite ČIA nurodytais kontaktais arba atvykę į mūsų automobilių servisą, adresu Taikos pr. 104, Kaunas.

______

 

Norite sužinoti daugiau patarimų ir naujienų, susijusių su dyzelinių automobilių priežiūra ir remontu? Sekite mūsų Facebook paskyrą.