Griauname mitus: 7 dyzelinių variklių faktai, kurių galbūt nežinojote

Dyzelinių variklių

Griauname mitus: 7 dyzelinių variklių faktai, kurių galbūt nežinojote

Karantino periodas dar tik įsibėgėja, o ne vienam iš mūsų ilgais vakarais namuose jau trūksta įdomių ir įtraukiančių veiklų. Siekdami šią situaciją kiek pakeisti, nusprendėme jus įkvėpti pasidomėti temomis, kurias geriausiai išmanome ir kuriomis gyvename mes. Kviečiame sugriauti keletą gajų mitų ir susipažinti su įdomiausiais faktais apie dyzelinius variklius! Tikimės, kad pažadinsime norą paskaitinėti ir pasidomėti daugiau, o kilus techniniams dyzelinių variklių priežiūros ir remonto klausimams, visada laukiame jūsų žinučių ir skambučių.

1) Dyzeliniai automobiliai – populiariausi.

Valstybės įmonės REGITRA duomenimis, Lietuvoje dyzeliniai automobiliai sudaro net 68 proc. visų registruotų transporto priemonių. O dalyje Vakarų Europos šalių šis procentas dar didesnis. Nors vis pasigirsta apie kalbų apie dyzelinių variklių populiarumo mažėjimą, tačiau prognozuojama, jog panaši statistika turėtų išlikti bent jau ateinančius 10 metų.

2) Dyzelinis variklis – draugiškas aplinkai?

Derinant mažai sieros turintį kurą, kietųjų dalelių filtrus, neutralizavimo katalizatorius, patobulintą teršalų kiekio kontrolės technologiją, šiandieninis dyzelinis variklis tampa vis švaresniu ir labiau draugišku aplinkai. Teigiama, kad nuo to laiko, kai įsigaliojo pirmasis – EURO 1 – standartas, anglies monoksido, azoto oksidų, kietųjų dalelių išmetimas sumažėjo daugiau nei 80 proc.

Plačiau apie dyzelinių variklių raidą galite skaityti ČIA.

3) Milijardai nesibaigiantiems moksliniams tyrimams.

Nors prieš daugiau nei šimtą metų sukurto dyzelinio variklio pagrindiniai veikimo principai išliko tie patys, tačiau šiandien net plika akimi galime pamatyti šių variklių progresą. Tiesa, ypatingai daug pokyčių įvyko per pastaruosius tris dešimtmečius, nuo pirmųjų EURO standartų sukūrimo. Vien Vokietijos bei JAV automobilių milžinė DAIMLER, valdanti tokius prekių ženklus, kaip MERCEDES-BENZ ar MAYBACH, į naujų dyzelinių variklių tyrimus ir gamybą investavo tris milijardus eurų.

4) Mažiau degalų, daugiau galios.

Nieko nenustebinsime pasakydami, jog dyzeliniai varikliai sunaudoja mažiau degalų, nei benzininiai. Ekonomiškumas yra dažniausiai girdimas ir įvardijamas dyzelių pranašumas. Vis dėlto, ar žinojote, jog nors ir turėdamas mažiau galios nei benzininis, įsibėgėti dyzelinis variklis gali greičiau? Taip yra todėl, kad dyzeliniai automobiliai gali pasigirti didesniu sukimo momentu, nei benzininiai, o ši funkcija būtina norint panaudoti automobilio galią.

5) Pažangus dyzelinis variklis – itin tylus.

Juodais dūmais apsipylęs ir garsiai riaumojantis variklis – būtent taip dar daugelis žmonių prisimena senuosius dyzelinius automobilius. Vis dėlto, tobulėjant elektroniniams įrenginiams, degalų įpuškimo sistemai ir įvedus naują degimo kameros konfigūraciją, pažangūs dyzeliniai varikliai nusimetė bet kokius priekaištus dėl garso ar vibracijos.

6) Biodyzelinas – ateities biokuras.

Šiandieniniame pasaulyje ekologija yra visų sektorių prioritetas. Ne išimtis ir automobilių bei kuro gamintojai, ieškantys įvairiausių būdų, kaip sumažinti taršą. Kaip vieną pagrindinių alternatyvų, jie išskiria biokurą, o vis populiaresne šio kuro atmaina tampa biodyzelinas. Šiandien mokslininkai atlieka vis daugiau tyrimų siekdami pagerinti šio kuro savybes ir paversti jį plačiai naudojamu.

7) Dyzeliniai automobiliai automobilių sporte.

Ne paslaptis, jog automobilių sportas ir dyzelinis lenktyninis automobilis skamba neįprastai. Nors šiame kontekste dyzelinis variklis kiek nurašomas, tačiau gamintojas AUDI 2006 metais pademonstravo, jog ir dyzelinis automobilis gali ne tik varžytis, bet ir laimėti. Vienose seniausių pasaulyje, Le Mano ilgų distancijų automobilių lenktynėse (24 Hours of Le Mans) AUDI tapo pirmuoju dyzeliniu automobiliu – laimėtojų. Susidomėję, paskaitinėkite – tikrai įdomu!

Dyzelinių variklių priežiūra ir remontas DIZRIDA autoservise

Dyzeliniai varikliai - DIZRIDA servisas

Dyzeliniai varikliai – DIZRIDA servise.

Beskaitant iškilo klausimų apie dyzelinių transporto priemonių priežiūrą ar remontą? Nedvejokite ir susisiekite su daugiau nei 20 metų darbo patirtį turinčia DIZRIDA serviso komanda. Pakonsultuosime, užregistruosime patikrai ir atliksime aukščiausios kokybės remontą Kaune. Dėka daugiau nei 30 meistrų komandos, gedimus pašalinsime ne tik sėkmingai, bet ir itin greitai.

Susisiekti galite ČIA nurodytais kontaktais arba atvykę į servisą, adresu Taikos pr. 104, Kaunas.

______

Norite sužinoti daugiau patarimų ir naujienų, susijusių su dyzelinių automobilių priežiūra ir remontu? Sekite mūsų Facebook paskyrą.

No Comments

Post A Comment