AdBlue sistema: faktai, mitai, gedimai ir remontas

AdBlue sistema ir jos remontas - DIZRIDA

AdBlue sistema: faktai, mitai, gedimai ir remontas

Vienas iš naujausių dyzelinių automobilių komponentų, atsakingų už taršos mažinimą, yra AdBlue sistema. Ar žinote kas yra „AdBlue“, kaip ši sistema veikia ir kaip teisingai ją prižiūrėti? Į šiuos klausimus atsako DIZRIDA dyzelinių automobilių serviso komanda.

Kas yra AdBlue sistema?

„AdBlue“ yra bespalvis, išgrynintas karbamido tirpalas, naudojamas pašalinti kenksmingas azoto oksido dujas. Oficialus šio skysčio pavadinimas yra AUS32 (ang. Aqueous Urea Solution 32.5%), kas reiškia, jog skystis sudarytas iš 32,5 proc. švaraus karbamido tirpalo ir 67,5 % demineralizuoto vandens.

Kas lėmė „AdBlue“ atsiradimą?

Transporto pramonė yra viena iš pagrindinių poveikio aplinkai šaltinių Europos Sąjungoje. Šis sektorius išmeta žymią dalį šiltnamio efektą sukeliančių dujų bei stipriai prisideda prie klimato kaitos. Siekdamos spręsti planetos užterštumo problemą, Europos Sąjungos šalys 1992 metais pasirašė pirmąją direktyvą – EURO 1. Tuo metu nustatyti ribiniai dydžiai į aplinką leido išmesti ne daugiau kaip 2.72g/km anglies monoksido, 0.14g/km kietųjų dalelių bei 0.97g/km angliavandenilių ir azoto oksidų. Bėgant metas, kenksmingų išmetamųjų dujų suvaržymai augo, o 2014 metais, įvedus iki šiol galiojantį EURO 6 standartą buvo įpareigota, jog transporto priemonės negali viršyti 0.50g/km anglies monoksido, 0.005g/km kietųjų dalelių bei 0.17g/km angliavandenilių ir azoto oksidų.

Transporto priemonių gamintojai siekdami atitikti keliamus reikalavimus į automobilių sistemas montavo įvairias ekologines sistemas. Vienu sudėtingiausių uždavinių tapo azoto dvideginio pažabojimas dyzeliniuose automobiliuose. Visgi, po gana ilgai trukusių bandymų mokslininkai nustatė, jog automobilių išskiriamą NOx galima neutralizuoti karbamido tirpalu. Taip gimė „AdBlue“ technologija.

Kokiu principu veikia „AdBlue“ sistema?

Išties „AdBlue“ technologijos veikimas nėra sudėtingas. Į selektyviąją katalitinės redukcijos (SCR) sistemą patekus išmetamosioms dujoms tuo pat metu yra įpurškiamas „AdBlue“ tirpalas. Čia, esant aukštai temperatūrai, išsiskiria amoniakas ir anglies dioksidas, kurie reaguodami vienas su kitu pavojingas chemines medžiagas paverčia į nekenksmingus junginius – vandens garus ir azotą. Taip „AdBlue“ išmetamų į aplinką azoto oksidų kiekį sumažina net iki 90%.

Kas nutiks, jei nenaudosiu „AdBlue“?

Pastebėjus, jog įsižiebė įspėjamoji „AdBlue“ lemputė raginame kuo skubiau pasirūpinti šio skysčio papildymu. Kitu atveju, automobilyje automatiškai įsijungs variklio ribotuvas, kuris sumažins transporto priemonės galią iki kol „AdBlue“ bakas bus papildytas.

Ar „AdBlue“ yra dažnai gendanti sistema?

Vienas dažniausių mitų apie „AdBlue“ sistemą yra, jog ši sistema yra linkusi gęsti. Žinoma, tikrai neneigsime, jog tai temperatūros pokyčiams ir nešvarumams jautri automobilio dalis. Tačiau tinkamai prižiūrint šią sistemą, laikantis gamintojo rekomendacijų ir pilant tik sertifikuotą skystį, su „AdBlue“ sistemos problemomis neteks dažnai susidurti.

Kaip išsirinkti „AdBlue“ skystį?

Kaip jau minėjome, nešvarus, pigus bei nekokybiškas „AdBlue“ gali sukelti sudėtingas bei vairuotojo kišenei skaudžias sistemos problemas. Todėl renkantis „AdBlue“ skystį itin svarbu atkreipti dėmesį, jog jis būtų tiekiamas licencijuotų gamintojų, o produkto parametrai atitiktų ISO 22241 standartus.

Kokie yra dažniausi „AdBlue“ sistemos gedimai?

Vienos dažniausių „AdBlue“ sistemos problemų yra šios:

  • „AdBlue“ skysčio nepanaudojimas;
  • Elektriniai gedimai;
  • Užsikimšę purkštukai;
  • „AdBlue“ sistemos siurblio gedimai;
  • Programavimo klaidos „AdBlue“ sistemoje.

„AdBlue“ remontas ir gedimų diagnostika DIZRIDA AUTOMOBILIŲ SERVISE

Sunkvežimių remontasSusidūrėte su „AdBlue“ sistemos sutrikimais? O galbūt ieškote ir nerandate priežasties, kodėl pakito automobilio važiavimo kokybė? Nedvejokite ir susisiekite su daugiau nei 20 metų darbo patirtį turinčia DIZRIDA automobilių serviso komanda. Pakonsultuosime, atliksime išsamią transporto priemonės diagnostiką ir aukščiausios kokybės „AdBlue“ sistemos remonto ir programavimo darbus Kaune. Dėka daugiau nei 30 meistrų komandos, reikiamas paslaugas suteiksime ne tik sėkmingai, bet ir itin greitai.

Susisiekti su mūsų komanda galite ČIA nurodytais kontaktais arba atvykę į mūsų automobilių servisą, adresu Taikos pr. 104, Kaunas.

______

Norite sužinoti daugiau patarimų ir naujienų, susijusių su dyzelinių automobilių priežiūra ir remontu? Sekite mūsų Facebook paskyrą.

 

No Comments

Post A Comment