8 paprastos dyzelinių automobilių priežiūros taisyklės

Dyzelinių automobilių

8 paprastos dyzelinių automobilių priežiūros taisyklės

Dyzeliniai automobiliai itin vertinami dėl ekonomiškumo ir patvarumo, tačiau neretai sulaukia kritikos dėl kiek sudėtingesnio techninio aptarnavimo. Vis dėlto, svarbu suprasti, kad dyzelinių automobilių priežiūra nėra sudėtinga, jei laikomasi kelių paprastų automobilio eksploatavimo taisyklių. Būtent jų aptarimui  DIZRIDA komanda ir skiria šį įrašą.

1) Rinkitės tik kokybiškus degalus

Norint, kad automobilis tarnautų ilgai ir veiktų be trikdžių, tikslinga naudoti tik kokybišką kurą. Nekokybiški degalai gali apsunkinti transporto priemonės darbą ir tapti įvairių gedimų priežastimi. Ypatingai kuro kokybei jautrus automobilio elementas – kuro purkštukai.

2) Leiskite išsivalyti kietųjų dalelių filtrui

Kietųjų dalelių (DPF) filtras reguliariai išsivalo pats – vykstant regeneracijos procesui. Vis dėlto, kad įvyktų šis veiksmas automobiliui būtina pasiekti tinkamą darbinę temperatūrą ir nenutrūkstant važiuoti bent 10–20 km. Taigi, jei automobilį naudojate tik mieste arba trumpiems atstumams ir nepasiekiate didelio greičio, automatiškai DPF filtras neišsivalys. Filtrui neišsivalius, gali tekti atlikti mechaninį filtro valymą automobilių servise. Dėl šios priežasties kas keletą dienų rekomenduojama įveikti bent nedidelę atkarpą užmiesčio keliuose, kur leistina saugi greičio riba yra didesnė.

3) Naudokite kokybišką alyvą bei reguliariai ją keiskite

Nekokybiška alyva skatina turbinos dėvėjimąsi, veleno dilimą bei yra viena iš padidėjusių degalų sąnaudų priežasčių. Tiesa, net ir aukštos kokybės alyva laikui bėgant praranda fizines savybes ir nebeatlieka savo funkcijų. Dėl šių priežasčių itin svarbu rinkis tik kokybišką alyvą ir ją reguliariai keisti pagal gamintojo rekomendacijas.

4) Reguliariai keiskite aušinimo skystį

Viena iš priežasčių, kodėl gali užkaisti variklis – pasibaigęs aušinimo skystis. Pastebima, kad kai kurie vairuotojai šį svarbų skystį tiesiog pamiršta. Kokį aušinimo skystį ir kaip dažnai pilti, rasite savo automobilio gamintojo rekomendacijose. Tiesa, siekiant išvengti variklio perkaitimo taip pat svarbu stebėti prietaisų skydelį. Moderniuose automobiliuose apie galima perkaitimą įspėja signalinis indikatorius.

5) Reguliariai keiskite kuro filtrus

Kuro filtras atsakingas už kuro valymą ir filtravimą. Tačiau, kaip ir kitos automobilio dalys, laikui bėgant jis nusidėvi ir užsikemša nešvarumais. Laiku nepakeitus kuro filtrų galite susidurti su kuro tiekimo sutrikimais, purkštukų, kuro sistemos korozija bei variklio traukos sumažėjimu.  Kuro filtrus rekomenduojama keisti prasidedant žiemos sezonui arba nuvažiavus daugiau nei 50 tūkst. kilometrų.

6) Pašildykite variklį žiemą

Tiesa yra tai, jog ši tema kelia daug diskusijų tarp dyzelinių automobilių vairuotojų. Vieni teigia, jog atšalus orams būtina pašildyti varikį, kiti mano, jog ši procedūra nėra reikalinga. Visgi, nieko neprarasite šaltą žiemos rytą variklį šiek tiek pašildę. Šaltis tirština alyvą, ji tampa klampi, todėl gali prasčiau sutepti visas reikiamas automobilio sistemų vietas. Ypač – važiuojant trumpus atstumus. Alyvai tinkami nesutepus turbinos ašies, ši greičiau dils, todėl netolimoje ateityje gali prireikti turbinos remonto.

7) Nevažinėkite pustuščiu kuro baku

Yra vairuotojų, kurie net automobilių prietaisų skydelyje užsidegus degalų lemputei, neskuba važiuoti piltis degalų. Visgi, tokia praktika nėra sveikintina, kadangi važiuojant apytuščiu baku, degalų tiekimo sistema pradeda siurbti kuro nuosėdas iš kuro bako dugno. Dėl šios priežasties, gali užsikimšti degalų filtras, sugesti siurbliai, purkštukai, sumažėti variklio galingumas. Nerizikuokite!

8) Reguliariai keiskite oro filtrus

Oro filtrai vienas yra pagrindinių variklio apsaugos mechanizmų. Užsiteršę filtrai lemia sumažėjusį variklio darbo našumą bei padidėjusias degalų sąnaudas. Įprastai filtrus rekomenduojama keisti nuvažiavus 10–15 tūkst. kilometrų, tačiau svarbu įvertinti ir kelių, kuriais važiuojate, kokybę, įveikiamą atstumą bei sezoniškumą.

Dyzelinių automobilių priežiūra ir remontas DIZRIDA autoservise

Elektrinės dalies remontas - DIZRIDA SERVISASSusidūrėte su dyzelinio automobilio gedimais? Nedvejokite ir susisiekite su daugiau nei 20 metų darbo patirtį turinčia DIZRIDA dyzelinių automobilių serviso komanda. Pakonsultuosime, užregistruosime patikrai ir atliksime aukščiausios kokybės remontą Kaune. Dėka daugiau nei 30 meistrų komandos, gedimus pašalinsime ne tik sėkmingai, bet ir itin greitai.

Susisiekti su mūsų komanda galite ČIA nurodytais kontaktais arba atvykę į servisą, adresu Taikos pr. 104, Kaunas.

______

Norite sužinoti daugiau patarimų ir naujienų, susijusių su dyzelinių automobilių priežiūra ir remontu? Sekite mūsų Facebook paskyrą.

 

No Comments

Post A Comment