Variklio vožtuvų kompensatorių gedimai – kokie jie ir kaip juos pašalinti?

Kompensatorių gedimai - DIZRIDA AUTOSERVISAS

Variklio vožtuvų kompensatorių gedimai – kokie jie ir kaip juos pašalinti?

Užvedate variklį ir pasigirsta kalimą primenantis garsas? Sukate galvą, kas galėjo lemti šio garso atsiradimą? Variklio kalimas gali atsirasti dėl įvairių priežasčių: užsikimšusių kuro purkštukų, per mažo alyvos lygio arba slėgio ar net dėl vožtuvų kompensatorių nusidėvėjimo. Pastaroji problema – kompensatorių gedimai – nėra itin dažnai sutinkama, todėl apie ją transporto priemonių savininkai įprastai žino ne daug. Būtent dėl šios priežasties šiandien DIZRIDA komanda pristato galimus kompensatorių gedimus ir jų remonto būdus.

Kam reikalingi vožtuvų kompensatoriai?

Bėgant laikui dėl aukštos variklio temperatūros tarp variklio vožtuvų esantys tarpeliai pradeda kisti, o tai gali lemti variklio sistemos sutrikimus. Dėl šios priežasties šiuolaikiniuose automobiliuose yra įmontuoti vožtuvų kompensatoriai, kurie naudodami variklio tepalą ir slėgį sureguliuoja tarpelius iki reikiamų dydžių.

Kas sukelia kompensatorių gedimus?

Automobilio kompensatoriai sutrikti gali dėl įvairių priežasčių. Tiesa, viena iš dažniausių – žemos kokybės bei ne laiku keičiamas tepalas arba nepakankamas tepalo slėgis. Dėl šios priežasties patariame į automobilį pilti tik tinkamą, kokybišką alyvą ir ją keisti pagal gamintojo rekomendacijas.

Kaip išspręsti kompensatorių problemas?

Kompensatorių problemos gali būti tvarkomos dviem būdais – jie gali būti plaunami arba keičiami naujais. Nors plovimas yra pigesnis variantas, deja, jis ne visuomet galimas. Jei kompensatoriai yra mechaniškai pažeisti arba yra sugadintos jų konstrukcijos vienintelė išeitis bus šią dalį keisti nauja. Tiesa, šiam darbui raginame rinktis tik profesionalius automobilių servisus, kadangi, siekiant užtikrinti variklio sinchronizacijos tikslumą, reikalingi specialūs įrenginiai.

Taip pat svarbu atminti, kad nustačius, jog gedimas jūsų automobilyje yra kalantys kompensatoriai, problemą reikėtų spręsti kuo greičiau. Nors neretai vis dar manoma, kad kalimo garsą galima iškęsti pasigarsinus muziką, nepamirškite, jog uždelsti kompensatorių gedimai ilgainiui gali lemti rimtas variklio problemas. Dėl jų galite susidurti ne tik su padidėjusiomis kuro sąnaudomis, bet ir sumažėjusia variklio trauka.

Kompensatorių gedimai: remontas ir diagnostika DIZRIDA automobilių servise

Sunkvežimių remontasSusidūrėte su kompensatorių gedimais? O galbūt ieškote ir nerandate priežasties, kodėl sutriko automobilio važiavimo kokybė? Nedvejokite ir susisiekite su daugiau nei 20 metų darbo patirtį turinčia DIZRIDA automobilių serviso komanda. Pakonsultuosime, atliksime išsamią transporto priemonės diagnostiką ir aukščiausios kokybės remonto darbus Kaune. Dėka daugiau nei 30 meistrų komandos, reikiamas paslaugas suteiksime ne tik sėkmingai, bet ir itin greitai.

Susisiekti su mūsų komanda galite ČIA nurodytais kontaktais arba atvykę į mūsų automobilių servisą, adresu Taikos pr. 104, Kaunas.

______

Norite sužinoti daugiau patarimų ir naujienų, susijusių su dyzelinių automobilių priežiūra ir remontu? Sekite mūsų Facebook paskyrą.

No Comments

Post A Comment