Variklio perkaitimas – priežastys ir remontas

Variklio perkaitimas

Variklio perkaitimas – priežastys ir remontas

Ar žinote kodėl įvyksta variklio perkaitimas? Tai ypač dažnai nutinka šiltuoju metu laiku, o dėl didelio kiekio variklyje esančių karščiui jautrių detalių net trumpalaikis variklio perkaitimas gali lemti skaudžius padarinius jūsų automobiliui. Siekiant išvengti šios problemos, DIZRIDA komanda ragina susipažinti su dažniausiomis priežastimis, lemiančiomis šią problemą.

Variklio perkaitimas: priežastys

1) Per mažas aušinimo skysčio kiekis

Tai viena pagrindinių priežasčių, lemiančių automobilio perkaitimą. Aušinimo skystis itin svarbus kokybiškai veikiančiam automobiliui, kadangi dirbant varikliui, jo metalas įkaista iki itin aukštų temperatūrų. Tuo tarpu aušinimo skystis padeda sumažinti darbinę variklio veikimo temperatūrą.

Nurodymus kada keisti aušinimo skystį įprastai pateikia automobilio gamintojas transporto priemonės charakteristikoje, tačiau vidutiniškai šį skystį rekomenduojama keisti kas 2-3 metus.

2) Netinkamai veikiantis termostatas

Šis elementas yra itin svarbus variklio valdymo mechanizmas, reguliuojantis aušinimo skysčio patekimą į variklį. Termostatui užstrigus, sutrikdomas aušinimo skysčio patekimas iš radiatoriaus į variklį, o tai ir lemia variklio perkaitimą.

3) Aušinimo skysčio siurblio gedimai

Aušinimo skysčio siurblys, daugumai vairuotojų dar geriau žinomas kaip vandens pompa, atsakingas už nuolatinį aušinimo skysčio judėjimą. Sutrikus šiai automobilio daliai nebe užtikrinama tinkama skysčio cirkuliacija ir kyla grėsmė variklio perkaitimui. Ne gana to, šios dalies gedimai neigiamai veikia kitus variklio mazgus.

4) Netinkamai sureguliuota degimo sistema

Esant netinkamai sureguliuotai degimo sistemai taip pat kyla variklio perkaitimo grėsmė. Vėluojant degimo pradžiai ir degimui nesibaigiant per įpurškimą, susiduriama su staigiu atidirbusių dujų temperatūros pakilimu.

5) Ventiliatoriaus gedimai

Pagrindinė ventiliatoriaus užduotis pūsti orą per radiatorių ir sumažinti aušinimo skysčio temperatūrą, transporto priemonei stovint vietoje, pavyzdžiui prie šviesoforo ar spūstyje. Sugedus ventiliatoriui, nėra užtikrinamas tinkamas variklio aušinimas ir tai lemia greitą jo perkaitimą. Todėl, atsiradus ventiliatoriaus gedimams, juos pašalinti stenkitės kuo skubiau.

6) Nešvarumai ir nuosėdos aušinimo erdvėse

Jei naudojate nekokybišką aušinimo skystį, didelė tikimybė, jog bėgant laikui aušinimo sistemoje, ypač ant cilindro bloko galvučių, pradės kauptis nuosėdos. Jos ilgainiui mažina skysčio pratekėjimą ir sukuria papildomą pasipriešinimą šilumos srautui, o tai taip pat skatina variklio perkaitimą.

Perkaitusio variklio remontas

Tiesa tokia, jog techniškai tvarkingas automobilis net per didžiausius vasaros karščius užkaisti neturėtų. Visgi, jei važiuodami pastebėjote iš po kapoto kylančius dūmus ar mirksinčias lemputes prietaisų skydelyje, kuo greičiau sustokite – tai pagrindiniai perkaitusio variklio indikatoriai. Atsargiai atidarykite variklio dangtį ir palaukite 10–15 minučių. Po to į automobilį įpilkite aušinimo skysčio, jei jo neturite, iš bėdos tiks ir vanduo.

Atšalus varikliui ir papildžius aušinimo skysčio bakelį, dalis vairuotojų mano, jog ramiai gali važiuoti toliau. Tačiau prisiminkite, jog perkaitęs variklis neapsieina be pasekmių. Beveik visais atvejais perkaitusio variklio detalės bent nežymiai transformuojasi, todėl apsilankyti pas specialistus po tokio gedimo yra kritiškai svarbu.

Susidūrus su variklio perkaitimu dažniausiai tenka keisti arba remontuoti radiatorių, vandens pompą, termostatą, aušinimo šlangutes, aušinimo skystį. Nekreipiant dėmesio į šiuos smulkius gedimus, vėliau galite susidurti su brangiai kainuojančiu kapitaliniu remontu.

Perkaitusio variklio remontas DIZRIDA automobilių servise

Sustoti kelyje privertė perkaitęs automobilio variklis? Nedvejokite ir susisiekite su daugiau nei 20 metų darbo patirtį turinčia DIZRIDA automobilių serviso komanda. Greitai nustatysime gedimo priežastį ir atliksime aukščiausios kokybės remontą Kaune.

Susisiekite ČIA nurodytais mūsų kontaktais arba atvykę į DIZRIDA automobilių servisą, adresu Taikos pr. 104, Kaunas.

Norite sužinoti daugiau patarimų ir naujienų, susijusių su dyzelinių automobilių priežiūra ir remontu? Sekite mūsų Facebook paskyrą.

No Comments

Post A Comment