Sunkvežimių remontas ir dažniausiai juos ištinkančios bėdos

Sunkvežimių remontas Kaune, DIZRIDOJE

Sunkvežimių remontas ir dažniausiai juos ištinkančios bėdos

Tolimųjų reisų vairuotojai bei logistikos įmonių atstovai sutiks, jog vienas svarbiausių našaus darbo aspektų – kokybiškas sunkvežimių remontas ir teisinga jų priežiūra. Vargu, ar tolimosios kelionės metu, ypač – už Europos Sąjungos ribų, kas gali varginti labiau, nei netikėtas transporto priemonės gedimas. Dėl šios priežasties, skatindama sunkvežimio būkle pasirūpinti dar prieš leidžiantis į reisą, DIZRIDA komanda dalijasi pagrindiniais sunkvežimių gedimais ir galima jų prevencija.

Variklio perkaitimas

Tai, jog variklio perkaitimas yra vienas dažniausių sunkiojo transporto sutrikimų, turbūt jums – ne naujiena. Ypač įkyriai variklio bėdos taikosi į senesniuosius, jau ne vienerius darbo metus skaičiuojančius sunkvežimius. Norint viso to išvengti, labai svarbu nuolat stebėti ir sekti sunkvežimio darbo pasikeitimus ir juo tinkamai rūpintis. Patariame pilti tik kokybišką kurą, tinkamai prižiūrėti transporto priemonės radiatorių, pastebėti ar tinkamai sureguliuotas ventiliatorius. Jei visgi, pastebėjote pakilusią temperatūros daviklio rodyklę, svarbu patikrinti ar nėra užsikimšę radiatoriai, išsipūtęs tarpiklis, ar tvarkingai veikia variklio aušintuvai.

Gedimas kuro sistemoje

Sunkvežimių remontas Kaune, DIZRIDOJE

Suprastėjęs transporto priemonės kūrimosi momentas, trukčiojimas važiuojant ar padidėjęs iš sunkvežimio sklindančių juodų dūmų kiekis gali iš anksto įspėti apie problemas kuro sistemoje. Tarp dažniausiai pasitaikančių – kuro pompos, kuro sistemos suvedimo, kuro purkštukų ar užsikimšusių kuro filtrų problemos. Didžiąją dalį jų atitolinti galite pildami tik kokybišką kurą. Tiesa, jau atsiradus pirmiesiems gedimo požymiams, gydyti sunkvežimį kokybišku kuru bus per vėlu. Prieš leidžiantis į kelionę svarbu atlikti diagnostiką ir pašalinti trikdžius. Nepasirūpinę tuo, sustoję poilsio metui galite ir nebe užsikurti.

PS. Padidėję balkšvas arba melsvas dūmingumas, ar nesikūrimo problemas gali lemti ir kitos priežastys. Pirmuoju atveju gedimai gali būti susiję su variklio kompresoriaus sutrikimais, užsikimšusiais filtrais, susidėvėjusiais stūmokliais arba cilindrais. Antruoju, su senkančiu akumuliatoriumi, generatoriaus, žvakių ar starterio problemomis, užsikimšusiu oro filtru.

Gedimai stabdžių sistemoje

Su stabdžių gedimais dažniausiai susiduriama dėl nusidėvėjimo, netinkamos sistemos priežiūros ir per didelės stabdžių apkrovos. Nors gedimas stabdžių sistemoje visiškai stabdžių neatims, tačiau jų efektyvumą sumažins iki minimumo. O tai gali sukelti grėsmę ne tik jums, bet ir aplinkiniams. Dėl šios priežasties, į stabdžių sistemos priežiūrą svarbu žiūrėti itin atsakingai. Nuolat sekti stabdžių diskų, kaladėlių ir kitų elementų nusidėvėjimo lygį, reguliariai tikrinti stabdžių skysčio kiekį sistemoje. Net ir visiems šiems elementams iš pažiūros atrodant puikios būklės, juos vistiek reikėtų keisti reguliariai – atsižvelgiant į gamintojo rekomendacijas.

Ratų guolių gedimai

Jei važiuojant pradėjote girdėti keistus garsus, tokius kaip ūžimas, švilpimas ar net bildesys, galite pradėti įtarinėti sutrikusią guolių veiklą. Garsų patariame neignoruoti ir muzikos nepasigarsinti. Nors vos pasigirdus pirmiesiems garsiniams signalams guoliai nesubyrės, tačiau sunkvežimių servisą patariame aplankyti vos tik rasite galimybę. Nesprendžiama problema gali turėti liūdnų pasekmių – automobilis kelyje praras stabilumą, ims gesti sveikos sunkvežimio dalys.

Kiti gedimai

Aukščiau pateikėme tik keletą dažniausiai pasitaikančių sunkiojo transporto problemų, kurias galite pajausti ir numatyti iš anksto. Iš tiesų sunkvežimių remontas – neišsemiama tema, prasidedanti variklio sistemoje, besitęsianti kuro, stabdžių, elektros sistemos ar šiandien tokią didelę svarbą įgaunančiuose kompiuteriniuose sunkvežimio įrenginiuose. Tad nesvarbu, kokį sunkvežimio darbo pakitimą pastebėjote, į sunkiojo transporto servisą skubėkite dar iki išvykdami į tolimųjų reisų kelionę.

Sunkvežimių remontas DIZRIDA sunkiojo transporto servise

Sunkvežimių remontas Kaune, DIZRIDOJESusidūrėte su sunkvežimio ar kito sunkiojo transporto gedimais? Nedvejokite ir susisiekite su daugiau nei 20 metų darbo patirtį turinčia DIZRIDA automobilių serviso komanda. Pakonsultuosime, atliksime išsamią transporto priemonės diagnostiką ir atliksime aukščiausios kokybės remonto darbus Kaune. Dėka daugiau nei 30 meistrų komandos, reikiamas paslaugas suteiksime ne tik sėkmingai, bet ir itin greitai.

Visą sunkvežimių remonto paslaugų spektrą rasite ČIA. Susisiekti su mūsų komanda galite ČIA nurodytais kontaktais arba atvykę į servisą, adresu Taikos pr. 104, Kaunas.

______

Norite sužinoti daugiau patarimų ir naujienų, susijusių su dyzelinių automobilių priežiūra ir remontu? Sekite mūsų Facebook paskyrą.

No Comments

Post A Comment