Sunkvežimių remontas – kaip jo išvengti?

Sunkvežimių remontas

Sunkvežimių remontas – kaip jo išvengti?

Puikiai žinome, kiek daug nuostolių gali atnešti netikėtas sunkvežimių remontas. Vilkikų, sunkiosios ar žemės ūkio technikos gedimus lydi ne tik neplanuoti remonto kaštai, bet ir nuostoliai, patiriami už sutrikusį įmonės ar ūkio darbą. Dėl šios priežasties, DIZRIDA komanda primena – didžiosios dalies neplanuotų gedimų galima išvengti atliekant reguliarią sunkiosios technikos priežiūrą ir tam naudojant kokybiškas priemones bei dalis. Šiandien kviečiame susipažinti su dažniausiais sunkvežimių gedimais, kurių atsakingos transporto priemonių eksploatacijos pagalba galite ir išvengti.

1) Stabdžių sistemos gedimai

Deja, bet šios sistemos gedimai yra viena dažniausių avarijų priežasčių. Siekiant užtikrinti tiek savo, tiek aplinkinių saugumą būtina užtikrinti, jog stabdžių sistema visuomet veiktų be priekaištų. Stabdžių sistemos patikrą būtina atlikti reguliariai bei iš karto pajutus stabdymo pakitimus ir pašalinius garsus, tokius kaip cypimas, girgždėjimas.

  • Kada keisti stabdžių kaladėles? Pagrindinis indikatorius – stabdant atsiradęs cypimo garsas arba plika akimi įžiūrėtas kaladėlių nudylimas.
  • Kada keisti stabdžių diskus? Keičiant kaladėles reikia įvertinti stabdžių diskų būklę – jų storį ir plika akimi matomas deformacijas. Jei diskų storis yra nudilęs arba plika akimi matomos ryškios jo deformacijos, diskus reikia keisti kartu su kaladėlėmis.
  • Kaip dažnai keisti stabdžių skystį? Jo būklę reikia įvertinti kas kartą, keičiant kitus stabdžių sistemos komponentus. Jei stabdžių skystis bakelyje išlikęs skaidrus ir be pastebimų nuosėdų, tuomet jį keisti rekomenduojama pagal transporto priemonės gamintojo rekomendacijas – 1-2 metų periodiškumu.

2) Variklio gedimai

Jei pastebėjote, jog sunkvežimis pradėjo sunkiai vestis, padidėjo jo dūminimas, sumažėjo galia, nukrito tepalo slėgis ar padidėjo kuro sąnaudos, didelė tikimybė, jog susiduriate su variklio ar kuro sistemos problemomis. Pastebėję bent vieną iš šių problemų nedelsdami kreipkitės į profesionalus, kurie atliks transporto priemonės diagnostiką, o esant poreikiui ir remontą.

Siekdami išvengti rimtų variklio gedimų, turite užtikrinti periodišką (pagal transporto priemonės gamintojo reikalavimus nurodytą):

  • tepalų pildymą bei keitimą.
  • aušinimo skysčio lygį.
  • oro filtro keitimą.
  • kuro filtrų keitimą.

3) Pavarų dėžės gedimai

Pastebima, jog pavarų dėžės gedimai atsiranda ne tik dėl nusidėvėjimo ar kitų techninių priežasčių, bet ir dėl vairuotojo vairavimo įpročių. Jei vairuojama agresyviai, bėgiai yra jungiami per jėgą, tikimybė susidurti su pavarų dėžės gedimu bėgant laikui reikšmingai išauga. Tiesa, pavarų dėžės gedimus lemia ir nerūpestinga automobilio priežiūra: nesužiūrėtos valdymo detalės bei laiku nepakeisti tepalai. Išvengti šios sistemos problemų padės:

  • teisingi, sklandaus, ekonominio vairavimo įpročiai.
  • reguliariai pildomi ir keičiami tepalai.
  • periodinė pavarų dėžės patikra. 

Sunkvežimių remontas Kaune – DIZRIDA automobilių servise

Sunkvežimių remontasSusidūrėte su sunkvežimių problemomis? Nedvejokite ir susisiekite su daugiau nei 20 metų darbo patirtį turinčia DIZRIDA automobilių serviso komanda. Greitai nustatysime gedimo priežastį ir atliksime aukščiausios kokybės remontą Kaune.

Susisiekite ČIA nurodytais mūsų kontaktais arba atvykę į DIZRIDA automobilių servisą, adresu Taikos pr. 104, Kaunas.

Norite sužinoti daugiau patarimų ir naujienų, susijusių su dyzelinių automobilių priežiūra ir remontu? Sekite mūsų Facebook paskyrą.

No Comments

Post A Comment