Kodėl staiga padidėjo degalų sąnaudos?

Padidėjo kuro sąnaudos?

Kodėl staiga padidėjo degalų sąnaudos?

Pastebėjote, jog padidėjo degalų sąnaudos? Su pilnu kuro baku nuvažiuojate žymiai trumpesnius atstumus nei anksčiau? Metas į servisą atlikti automobilio diagnostiką! Tikėtina, jog jūs susidūrėte su vienu iš 7 žemiau DIZRIDA komandos išvardintų gedimų.

1) Netinkamai veikiančios pakaitinimo žvakės

Dyzeliniame variklyje pakaitinimo žvakės atlieka itin svarbią užduotį – kaitina degalus ir taip sukuria sąlygas variklio užvedimui. Visgi, bėgant laikui žvakės pradeda kaisti silpniau. Atitinkamai, automobilis kuriasi prasčiau, o atėjus šalčiams transporto priemonė gali išvis nebeužsivesti. Na, o apie pirmuosius pakaitinimo žvakių darbo sutrikimus gali pranešti ir padidėjusios kuro sąnaudos bei kuro kvapas automobilyje.

Norint išvengti šių problemų, būtina reguliariai tikrinti žvakes. Skirtingo modelio automobilių gamintojai rekomenduoja skirtingus žvakių keitimo intervalus, kurie gali svyruoti nuo 10 000 iki 100 000 kilometrų. Tiesa, nereikėtų pamiršti, jog automobilio žvakių tarnavimo laikas priklauso ir nuo jo eksploatavimo sąlygų, kuro bei bendros automobilio techninės būklės.

2) Lambda zondo gedimai

Lambda zondas – tai deguonies kiekio išmetamosiose dujose daviklis. Jo užduotis – variklio kompiuteriui pateikti informaciją, padedančią užtikrinti reikiamą oro ir kuro santykį darbiniame mišinyje. Tai sudėtingas, reiklus ir gana aukšta kaina pasižymintis įrenginys, kurį, norint išvengti gedimų, reikėtų reguliariai tikrinti. Šį darbą rekomenduojame atlikti vidutiniškai kas 30 tūkstančių kilometrų.

Visgi, dėl netinkamos automobilio eksploatacijos arba išorinių laidų pažeidimų, šis daviklis gali sugesti kiek greičiau. Dėl šios priežasties galite susidurti su degalų sąnaudų padidėjimu net iki 50 procentų, variklio galios sumažėjimu, variklio apsukų pokyčiais bei padidėjusiu automobilio dūmingumu.

3) Automobilio filtrų gedimai

Bene dažniausia priežastis, lemianti automobilio kuro sąnaudų augimą yra automobilyje esančių filtrų gedimai. Padidėjęs kuro sunaudojimas gali pranešti tiek apie užsikimšusius alyvos, kuro, tiek apie oro filtrus. Tiesa, šių problemų galima nesunkiai išvengti laiku keičiant filtrus ir tinkamai prižiūrint automobilį.

Taigi, nepamirškite, jog filtrų keitimas yra nesudėtingas ir daug išlaidų nereikalaujantis darbas, o uždelstas šių dalių pakeitimas gali lemti ne tik išaugusį kuro suvartojimą, bet kartu atnešti rimtus transporto priemonės sistemos gedimus.

5) Susidėvėję kuro purkštukai

Kuro purkštukai yra be galo svarbi kuro įpurškimo sistemos dalis, kuri atsakinga už reikiamą kuro kiekio patekimą į variklį reikiamu momentu. Atitinkamai, turbūt nieko nenustebinsime pasakydami, jog šios dalies gedimas taip pat daro įtaką kuro sunaudojimui.

Norime priminti, jog siekiant išvengti kuro purkštukų gedimų, svarbu eksploatuoti automobilį pagal gamintojo rekomendacijas bei į automobilį pilti tik aukštos kokybės kurą.

6) Turbinos gedimai

Turbina yra neatsiejama šiuolaikinio dyzelinio automobilio dalis, kuri padeda padidinti automobilio galią ir jo eksploatacines savybes. Visgi, dėl nepakankamos ir netinkamos  automobilio priežiūros turbina, kaip ir kiekviena kita automobilio dalis, gali pradėti gesti. Apie šios dalies problemas jums praneš atsiradę pašaliniai garsai, padidėjęs dūmingumas, pakilusios tepalo bei kuro sąnaudos.

Tiesa, būtina žinoti, jog turbina pati savaime negenda – tai tik kitos automobilyje esančios problemos padarinys. Susidūrus su turbinos gedimu,  pirmiausia rekomenduojame rasti problemos židinį ir jį pašalinti.

7) Sugedęs EGR vožtuvas

EGR arba išmetamųjų dujų recirkuliacijos vožtuvas atsakingas už išmetamųjų dujų grąžinimą į įsiurbimo kolektorių. Ši sistema leidžia padidinti variklio našumą, geriną kuro sudeginimą ir, žinoma, padeda sumažinti žalingo azoto oksido kiekį.

Visgi, dėl nuolatinio kontakto su aukštos temperatūros išmetamosiomis dujomis, tai yra gana jautri sistemos dalis, kuriai sugedus susidursite ne tik su padidėjusiomis kuro sąnaudomis, tačiau taip ir sumažėjusia automobilio trauka, netolygiu variklio darbu bei padidėjusiu automobilio dūmingumu.

Ką daryti, jei padidėjo degalų sąnaudos ?

Svarbu pažymėti, kad kuro sąnaudų padidėjimą gali lemti ir galybė kitų, su gedimais nesusijusių priežasčių. Dažniausios jų – pasikeitęs kelių reljefas, vairavimo įpročiai ar net padangų permontavimas. Visgi, jei ilgesnį laiko tarpą pastebite akivaizdų degalų sąnaudų pokytį, didelė tikimybė, jog automobilis susiduria su gedimu. Siekdami išvengti susidūrimo su dar didesnėmis problemomis, rekomenduojame atlikti išsamią automobilio diagnostiką, kurios metu bus nustatytos priežastys, lėmusios kuro sąnaudų kilimą.

Padidėjo degalų sąnaudos? Susisiekite su DIZRIDA!

Dyzelinių automobilių remontasSukate galvą, kodėl automobilis pradėjo naudoti daugiau degalų? Nieko nelaukite ir susisiekite su daugiau nei 20 metų darbo patirtį turinčia DIZRIDA automobilių serviso komanda. Pakonsultuosime, užregistruosime kompiuterinei diagnostikai ir atliksime aukščiausios kokybės remontą Kaune. Dėka daugiau nei 30 meistrų komandos, gedimus pašalinsime ne tik sėkmingai, bet ir itin greitai.

Susisiekite ČIA nurodytais mūsų kontaktais arba atvykę į DIZRIDA automobilių servisą, adresu Taikos pr. 104, Kaunas.

Norite sužinoti daugiau patarimų ir naujienų, susijusių su dyzelinių automobilių priežiūra ir remontu? Sekite mūsų Facebook paskyrą.

No Comments

Post A Comment