Kodėl dyzelinis automobilis netraukia ir kaip tai pakeisti?

Dyzelinis automobilis netraukia?

Kodėl dyzelinis automobilis netraukia ir kaip tai pakeisti?

Staigiai spustelite akseleratoriaus pedalą, tačiau apsukos nekyla? Net ir nuspaudus pedalą iki dugno, dyzelinis automobilis netraukia vistiek? Akivaizdu – susidūrėte su automobilio traukos problemomis! Tiesa, laiku pastebėtas ir neužlaikytas traukos problemas dažniausiai nėra sunku pašalinti, tad šiandien dalinamės 6 gedimais, apie kuriuos signalizuoja automobilio traukos sumažėjimas bei patariame, ką daryti susidūrus su šiomis problemomis.

1) Oro srauto matuoklio gedimas

Oro srauto matuoklio paskirtis – matuoti oro kiekį patenkantį į vidaus degimo variklį. Pagal šios dalies parodymus į variklį įpurškiama atitinkama kuro dozė. Vis dėlto, dėl retai keičiamo oro filtro ir kitų į šią sistemą patenkančių nešvarumų gali sumažėti automobilio galia, atsirasti vibracija ir netolygus variklio darbas. Norint išvengti šių problemų, oro srauto matuoklį reikėtų keisti kas 3 – 5 metus arba nuvažiavus apie 150 tūkst. kilometrų bei stengtis sistemą apsaugoti nuo nešvarumų ir reguliariai keisti oro filtrą.

2) Užsikimšęs kuro filtras

Kuro filtras yra atsakingas už švaraus kuro patekimą į variklio sistemą. Laikui bėgant ir ypač – naudojant nekokybišką kurą, kuro filtras užsikemša, o tai lemia traukos pablogėjimą. Siekiant išvengti šių sutrikimų, į automobilį reikėtų pilti tik aukštos kokybės kurą, o kuro filtrą keisti ne rečiau kaip kas 50 tūkst. kilometrų.

3) Užsikimšęs oro filtras

Laiku nekeičiamas oro filtras apsineša įvairiais nešvarumais, kurie apsunkina variklio aušinimo sistemą, o tai sukelia variklio darbo našumo sumažėjimą bei padidina degalų sąnaudas. Tiesa, išspręsti šią problemą  nėra sudėtinga, tereikia pakeisti oro filtrą. Visgi, uždelsus pakeisti filtrą, galite susidurti su nemaloniais ir sudėtingais variklio gedimais.

4) Užsikimšę kuro purkštukai

Dažniausiai dėl nekokybiško kuro ir nekokybiškų dalių gendantys kuro purkštukai gali lemti ir automobilio traukos problemas. Kadangi užsikimšus arba sugedus šiai automobilio daliai į variklio sistemą nebeįpurškiamas arba netinkamais intervalais įpurškiamas kuras. Laiku neišsprendus šio gedimo, vėliau galite susidurti su dar didesnėmis transporto priemonės problemomis, kurios  atitinkamai lems ir didesnes remonto išlaidas.

5) Sugedęs EGR vožtuvas

Išmetamųjų dujų recirkuliacijos vožtuvas, dažniau vairuotojų tiesiog vadinamas EGR vožtuvu, yra atsakingas už kenksmingųjų medžiagų kiekio sumažinimą išmetamosiose dujose. Deja, bet tinkamai neprižiūrimas EGR vožtuvas dėl nuolatinio sąlyčio su itin aukštos temperatūros dujomis yra dažnai gendanti dalis. Vienas pagrindinių rodiklių, kuris įspėja apie vožtuvo gedimus yra sumažėjusi automobilio trauka, tačiau taip pat galite susidurti ir su padidėjusiu kuro sunaudojimu.

6) Sugedusi turbina

Jie paklaustume, koks veiksnys dažniausiai lemia sumažėjusią automobilio trauką, vienas dažniausių atsakymų būtų – sugedusi turbina. Visgi, šį atsakymą teisingu galime laikyti tik iš dalies. Taip, sudegusi turbina neretai lemia traukos problemas, tačiau iš tiesų turbina savaime negenda. Todėl jos gedimus taip pat galime laikyti automobilyje esančios problemos rezultatu, o ne problemos sukėlėju. Todėl, norint išvengti pasikartojančių traukos problemų ir turbinos gedimų, pirmiausia reikėtų rasti gedimo šaltinį ir jį pašalinti.

Dyzelinis automobilis netraukia – kaip tai išspręsti?

Visgi, jei traukos problemų išvengti nepavyko, pirmiausia rekomenduojame apsilankyti specializuotame automobilių servise ir atlikti profesionalią automobilio diagnostiką, kuri leis nustatyti, kas lėmė traukos sumažėjimą. Tik visapusiškai išsprendus šią problemą, ilgam neteks susidurti su tokio tipo gedimais. Deja, laiku nepašalinus traukos gedimų, vėliau galite susidurti su dar sudėtingesnėmis problemomis, kurios stipriai atsilieps ir jūsų piniginei.

Traukos problemų šalinimas DIZRIDA automobilių servise

Dyzeliniai varikliai - DIZRIDA servisas

Dyzeliniai varikliai – DIZRIDA servise.

Susidūrėte su automobilio traukos problemomis? Nedvejokite ir susisiekite su daugiau nei 20 metų darbo patirtį turinčia DIZRIDA automobilių serviso komanda. Greitai nustatysime gedimo priežastį ir atliksime aukščiausios kokybės remontą Kaune.

Susisiekite ČIA nurodytais mūsų kontaktais arba atvykę į DIZRIDA automobilių servisą, adresu Taikos pr. 104, Kaunas.

Norite sužinoti daugiau patarimų ir naujienų, susijusių su dyzelinių automobilių priežiūra ir remontu? Sekite mūsų Facebook paskyrą.

No Comments

Post A Comment