Kaitinimo žvakių gedimai: 4 požymiai, kurie išduoda šią problemą

Kaitinimo žvakių gedimai

Kaitinimo žvakių gedimai: 4 požymiai, kurie išduoda šią problemą

Pakaitinimo žvakės – tai variklio įsiurbimo sistemoje esanti dalis, kurios paskirtis sušildyti patenkantį kurą ir palengvinti oro-degalų mišinio užsidegimą. Visgi, kaip ir kiekviena automobilio dalis, pakaitinimo žvakės dėvisi ir susiduria su gedimais. Dėl šios priežasties, šiandien DIZRIDA komanda dalinasi 4 dažniausiai pasireiškiančiais simptomais, kurie įspėja, jog kaitinimo žvakių gedimai neaplenkė ir jūsų automobilio.

  • Sunku užvesti automobilį

Sunkiai užsivedantis variklis yra bene pagrindinis indikatorius, pranešantis apie pakaitinimo žvakių gedimus. Esant neigiamai temperatūrai, be tinkamai veikiančių pakaitinimo žvakių, variklio cilindrų degimo kamerose esantys žvakių galai neįkais iki degimui reikiamos temperatūros, o tai lems, jog variklis sunkiai užsives arba paprasčiausiai išvis neužsives.

  • Pakitusi variklio veiklos kokybė

Kokybiškai veikiančios pakaitinimo žvakės yra gyvybiškai svarbi variklio darbo dalis. Tuo tarpu netinkamai funkcionuojančios žvakės ne tik sudarys sunkumus užvedant variklį, bet kartu darys neigiamą įtaką kitoms variklio dalims, dėl ko gali sumažėti variklio galia, sutrikti stūmoklio tarpinės ar užsiteršti degalai.

  • Iš automobilio sklindantys juodi dūmai

Išvydote iš automobilio sklindant juodus dūmus? Priežasčių čia gali būti pačių įvairiausių – galbūt užsiteršė oro filtras, užsikimšo kuro purkštai, sugedo turbina ar kuro siurblys. Tiesa, juodi dūmai gali pranešti ir apie kaitinimo žvakių gedimus. Sugedusios kaitinimo žvakės gali trikdyti degimo procesą, dėl kurio variklis mes juodus dūmus.

  • Prietaisų skydelyje mirksinti „geltona spiralė“ lemputė

Kiekvieną kartą užkūrus automobilį lemputė, vaizduojanti geltoną spiralę, įsižiebia ir dega tol, kol įkaista pakaitinimo žvakės. Jei įkaitus žvakėms ši lemputė neužgęsta, vadinasi bent viena iš pakaitinimo žvakių yra sugedusi. Jei prietaisų skydelyje esanti lemputė pradeda mirksėti, vadinasi, turite problemų su EGR ar variklio valdymo bloku. Įsižiebus šiai lemputei tikėtina, jog jūsų automobilis persijungs į avarinį rėžimą – automobiliu važiuoti galėsite, tačiau dalis funkcijų gali neveikti bei variklis generuos mažesnę galią.

Pakaitinimo žvakių patikra ir keitimas

Kaip dažnai reikia keisti pakaitinimo žvakes įprastai nurodo automobilio gamintojas. Visgi, dėl skirtingos automobilių eksploatacijos šią automobilio dalį rekomenduojame patikrinti kartą per metus, idealiu atveju artėjant šaltajam metų sezonui.

Jei patikros metu buvo aptikta, jog pakaitinimo žvakės susidėvėjo arba sugedo, nerekomenduojame žvakių keisti patiems. Pakaitinimo žvakių keitimui reikalinga speciali įranga. Negana to, viso proceso metu itin svarbu palaikyti tinkamą įtempimo sukimą, ką sunkiai pavyks padaryti keičiant žvakes garažo sąlygomis.

Kaitinimo žvakių gedimai, patikra ir keitimas DIZRIDA automobilių servise

DPF filtras - DIZRIDA autoservise.Susidūrėte su pakaitinimo žvakių gedimais? Nedvejokite susisiekti su daugiau nei 20 metų darbo patirtį turinčia DIZRIDA automobilių serviso komanda. Pakonsultuosime, užregistruosime patikrai ir atliksime aukščiausios kokybės remontą Kaune. Dėka daugiau nei 30 meistrų komandos, reikiamas paslaugas suteiksime ne tik kokybiškai, bet ir itin greitai.

Susisiekti su mūsų komanda galite ČIA nurodytais kontaktais arba atvykę į mūsų automobilių servisą, adresu Taikos pr. 104, Kaunas.

______

Norite sužinoti daugiau patarimų ir naujienų, susijusių su dyzelinių automobilių priežiūra ir remontu? Sekite mūsų Facebook paskyrą.

No Comments

Post A Comment