Kada laikas keisti variklio paskirstymo diržą ir kodėl tai daryti būtina?

Kada laikas keisti variklio paskirstymo diržą?

Kada laikas keisti variklio paskirstymo diržą ir kodėl tai daryti būtina?

Nusipirkę naudotą automobilį dažnai galime nežinoti tikrosios automobilio ridos ir kaip jis buvo eksploatuojamas – užmiestyje ar mieste, kokios jo tikrosios variklio darbo valandos. Taip pat, nėra jokių garantijų, kad pardavėjas nesukčiauja ir, pavyzdžiui, siekdamas padidinti transporto priemonės vertę teigia, kad visas periodinis automobilio techninis aptarnavimas atliktas neseniai. Labai svarbu yra nepamiršti, kad variklio techninis aptarnavimas yra ne vien alyvos, filtrų pakeitimas, bet pasiekus tam tikrai ridą būtina keisti ir variklio paskirstymo diržą bei grandinę. DIZRIDA komanda nori priminti, kad laiku atliktas variklio einamasis remontas užtikrins ilgesnį jo tarnavimo laiką ir ateityje pareikalaus mažesnių investicijų.

Kada laikas keisti variklio paskirstymo diržą?

Variklio paskirstymo sistema. Kas tai?

Paskirstymo diržai ir grandinės užtikrina sinchronizuotą ir sklandų variklio darbą. Ši sistema perduoda alkūninio veleno sukamąjį judesį į paskirstymo velenėlį ar velenėlius. Daugumos variklių gamintojų paskirstymo sistemoje dalyvauja kuro ir vandens siurbliai, todėl svarbu, kad šios sistemos visi komponentai veiktų nepriekaištingai ir nesukeltų papildomos nereikalingos apkrovos diržui ar grandinei.

Kas kiek kilometrų reikia keisti variklio paskirstymo diržą ir grandinę? Kada laikas keisti variklio paskirstymo diržą?

Kiekvienas automobilio gamintojas nurodo kada tiksliai reikia keisti variklio paskirstymo diržą. Tiesa, dažniausiai šis intervalas būna apie 80 -100 tūkstančių kilometrų arba tam tikras metų skaičius, jeigu ši rida nebuvo pasiekta. Varikliuose, kuriuose yra paskirstymo grandinė gamintojai dažnai šio intervalo nenurodo, tačiau tai nereiškia, kad jos nebūtina keisti. Tokiu atveju, jei yra neaišku kada buvo keista paskirstymo grandinė reikėtų susiekti su servisu, kuris turi ilgametę patirtį šioje srityje ir galėtų suteikti rekomendacijas kada būtų geriausia atlikti šiuos darbus.

Jei ieškote patikimų šios srities profesionalų, susisiekite su DIZRIDA! Mūsų komanda automobilių variklių remonto srityje dirba virš 20 metų, turime atitinkamą kvalifikaciją šiems darbams atlikti ir įvertinti jų poreikį.

Kokios detalės įeina į paskirstymo komplektą ir ką būtina keisti?

Atvykus į servisą pasikeisti variklio grandinės taip pat turi būti pakeistas ir visas paskirstymo komplektas. Jį sudaro: grandinė ar grandinės, įtempimo mechanizmas, slopintuvai ir žvaigždės. Jei planuojate keisti paskirstymo diržą, tai analogiškai kaip ir grandinėms, keisti reiktų ne vieną komponentą. Keičiant paskirstymo diržą, būtina pakeisti ir diržo įtempimo guolį bei visus papildomus guolius, kuriuos suka paskirstymo diržas. Jeigu variklio vandens siurblį suka paskirstymo diržas, jį keisti taip pat būtina. Verta paminėti, kad yra rekomenduojama kartu keisti ir papildomus diržus, kurie suka generatorių, vairo stiprintuvą ir kondicionierių. Daugelis automobilių savininkų taupydami nekeičia generatoriaus dirželio, manydami, kad šis dirželis nėra svarbus ir net jam nutrūkus būtų galima kurį laiką su automobiliu dar važiuoti. Deja, bet tokia nuomonė yra labai klaidinga ir gali lemti didelius nuostolius. Jei šis dirželis yra blogos būklės, turi atplaišų ar nutrūksta, jis gali sugadinti paskirstymo diržą arba jį peršokdinti. Nutikus šiam scenarijui variklio darbas taptų nesinchronizuotas, o dėl to galimas variklio sugadinimas.

Kada laikas keisti variklio paskirstymo diržą?Kokios pasekmės nutrūkus paskirstymo diržui ar grandinei?

Nutrūkusio diržo ar grandinės pasekmės tikrai nėra malonios automobilio savininkui ir gali kainuoti kelis ar net keliasdešimt kartų brangiau negu laiku atliktas paskirstymo sistemos keitimas. Įvykus šiam gedimui dažniausiai yra sulaužomos vožtuvų svirtys ir sulankstomi patys vožtuvai. Taip pat reikės remontuoti variklio cilindrų galvutę. Kartais nutrūkus grandinei ar diržui vožtuvai yra taip sulaužomi, kad įkrenta į cilindrą. Jeigu taip nutinka, gali prireikti variklio kapitalinio remonto ar keitimo kitu.

Kodėl paskirstymo sistemos keitimą geriau patikėti DIZRIDA profesionalams?

Paskirstymo diržo ar grandinės pakeitimo procedūra ne visada būna labai sudėtinga, tačiau jai reikia specialių variklio blokavimo įtaisų, be kurių nepasiekiamas gamintojo reikalaujamas variklio Kada laikas keisti variklio paskirstymo diržą?sinchronizacijos tikslumas. Todėl patariame patikėti šį darbą patyrusiems DIZRIDA profesionalams, kurie šiuos remonto darbus atliks greitai ir nepriekaištingai. Taip jus sutaupysite savo laiką ir užbėgsite potencialiems gedimams už akių.

Susisiekite ČIA nurodytais mūsų kontaktais arba atvykę į DIZRIDA automobilių servisą, adresu Taikos pr. 104, Kaunas.
______
Norite sužinoti daugiau patarimų ir naujienų, susijusių su dyzelinių automobilių priežiūra ir remontu? Sekite mūsų Facebook paskyrą.

No Comments

Post A Comment