Įsižiebė CHECK ENGINE lemputė – kokias automobilio problemas ji signalizuoja?

CHECK ENGINE lemputė

Įsižiebė CHECK ENGINE lemputė – kokias automobilio problemas ji signalizuoja?

Tinkamai veikiant automobilio sistemoms, CHECK ENGINE lemputė pasirodyti gali tik įjungus degimą ir užgęsta vos užkūrus automobilį. Na, o jei lemputė neužgęsta arba pradeda mirksėti važiuojant, turbūt nė sakyti nereikia, jog susidūrėte su variklio ar susijusių sistemų problemomis. Praktiškai kiekvieno modernaus automobilio prietaisų skydelyje esanti variklio formos lemputė įsižiebti gali dėl pačių įvairiausių priežasčių. Dauguma jų – rimtos ir verčiančios suskubti atlikti automobilio diagnostiką. Kviečiame susipažinti su dažniausiomis iš jų!

1) Užsikimšęs EGR vožtuvas

Viena dažniausių EGR vožtuvo gedimo priežasčių – susikaupę suodžiai, mažinantys variklio galingumą. Atitinkamai, dėl netinkamo variklio darbo automobilio prietaisų skydelyje gali užsidegti CHECK ENGINE lemputė. Tiesa, susidūrus su šia problema, dažnu atveju jus pasitiks ne tik įsižiebusi įspėjamoji lemputė, bet taip pat sumažėjusi automobilio trauka, išaugusios kuro sąnaudos bei netolygus variklio darbas.

2) Oro srauto matuoklio gedimas

Sugedus oro srauto matuokliui automobilio kompiuteriui bus siunčiami netinkami duomenys apie įsiurbto oro kiekį. Dėl šios priežasties į variklį bus įpurškiamas per didelis arba per mažas kuro kiekis. Apie šį pakitimą pirmiausia jus turėtų įspėti įsižiebusi CHECK ENGINE lemputė. O kartu su ja gali pasirodyti ir kiti ženklai, tokie kaip sumažėjusi automobilio trauka, išaugusios kuro sąnaudos, padidėjęs dūmingumas bei nestabili laisvoji eiga.

3) Kuro purkštukų gedimai

Lemputė CHECK ENGINE gali signalizuoti ir kuro purkštukų gedimus. Užsikimšus arba sugedus kuro purkštukams, jie paduoda per mažai arba, atvirkščiai, per daug kuro. Tai lemia variklio efektyvumo sumažėją, o dėl šios priežasties įsižiebia variklio patikros reikalaujanti lemputė. Kartu su šiuo indikatoriumi apie kuro purkštukų gedimus gali pranešti sunkiai užsivedantis variklis, sumažėjusi automobilio trauka, padidėjusios degalų sąnaudos bei kuro kvapas salone.

4) Deguonies daviklio pažeidimas

Deguonies davikliu, arba dar kitaip lambda zondu vadinama detalė automobilio kompiuteriui siunčia informaciją apie išmetamosiose dujose esantį deguonies kiekį. Nors deguonies daviklis transporto priemonėse atsirado siekiant pagerinti katalizatoriaus darbą bei mažinti aplinkos taršą, tačiau šios detalės duomenys taip pat svarbūs nustatant kuro įpurškimo kiekį. Kaip jau minėta anksčiau, netinkamas įpurškiamo kuro kiekis sąlygoja variklio efektyvumo smukimą, o apie tai praneša įsižiebusi CHECK ENGINE lemputė.

5) Uždegimo žvakių gedimai

Dar viena problema, neigiamai veikianti variklio darbą – uždegimo žvakių gedimai. Jei žvakės pakaitinimo laikas per ilgas arba žvakė neįkaista iki reikiamos temperatūros, kad uždegtų kurą, prietaisų skydelyje užsidegs lemputė CHECK ENGINE. Tiesa, kartu su šia kompiuterio klaida gali kilti sunkumų užvedant automobilį.

Profesionali automobilio diagnostika

Turbūt jau pastebėjote, jog įsižiebusią CHECK ENGINE lemputę dažnai lydi kone identiškos problemos, tokios kaip sumažėjusi automobilio trauka, padidėjusios kuro sąnaudos, netolygiai dirbantis variklis. Tad, norint atrasti gedimą, apie kurį įspėja CHECK ENGINE lemputė, būtina atlikti išsamią ir kruopščią automobilio diagnostiką.

Garantuojame, jog įspėjamojo signalo nepaisymas ar klaidos panaikinimas automobilio kompiuteryje norimos naudos neatneš. Bėgant laikui sulauksite daug rimtesnių gedimų, kurių pašalinimas pareikalaus laiko bei didelių išlaidų.

Įsižiebė CHECK ENGINE lemputė? Susisiekite su DIZRIDA!

Kada keisti aušinimo skystį?Automobilio prietaisų skydelyje įsižiebė CHECK ENGINE lemputė, tačiau nežinote apie kokį gedimą ji praneša? Nedvejokite ir susisiekite su daugiau nei 20 metų darbo patirtį turinčia DIZRIDA automobilių serviso komanda. Pakonsultuosime, užregistruosime kompiuterinei diagnostikai ir atliksime aukščiausios kokybės remontą Kaune. Dėka daugiau nei 30 meistrų komandos, gedimus pašalinsime ne tik sėkmingai, bet ir itin greitai.

Susisiekite ČIA nurodytais mūsų kontaktais arba atvykę į DIZRIDA automobilių servisą, adresu Taikos pr. 104, Kaunas.

Norite sužinoti daugiau patarimų ir naujienų, susijusių su dyzelinių automobilių priežiūra ir remontu? Sekite mūsų Facebook paskyrą.

No Comments

Post A Comment