Elektrinės dalies remontas – dėl kokių gedimų kaltinti elektroniką?

Elektrinės dalies remontas - DIZRIDA servisas

Elektrinės dalies remontas – dėl kokių gedimų kaltinti elektroniką?

Skaičiuojama, kad modernioje transporto priemonėje išraizgyta daugiau nei 4 kilometrai laidų, gali būti nuo keliasdešimties iki kelių šimtų skirtingų daviklių, pusšimtis mikroprocesorių bei nuo kelių iki keliolikos kompiuterių. Taigi, jei prieš kelis dešimtmečius automobilį galėjo suremontuoti kiekvienas, žinantis pagrindinius automobilio veikimo principus, šiandien vien automobilio elektrinės dalies remontas kelia nemažai sunkumų – reikalauja modernios, vis kintančios įrangos bei specifinių mechanikos ir elektronikos žinių.

Tiesa, automobilio elektronika turi ir kitą ypatybę – ji gana jautri įvairiems gedimams. DIZRIDA komanda pasakoja apie dažniausius automobilio gedimus, dėl kurių kalta bus automobilio elektros sistema.

1) Per greitai galią praradęs akumuliatorius

Didėjantis elektros prietaisų naudojimas automobilyje kelia grėsmę akumuliatoriams. Automobilių gamintojai, siekdami sutaupyti, neretai į automobilį montuoja ne itin didelės talpos ir galios akumuliatorius. Todėl, jei transporto priemonėje įsijungsite daugiau elektros prietaisų, tokių kaip navigacijos įrenginiai, stacionarios šildymo sistemos, pramoginės sistemos ar kt., didelę tikimybė, jog jūsų mašinos akumuliatorius neatlaikys tokios apkrovos ir jo gyvavimo laikas ženkliai sutrumpės.

2) ABS sistemos gedimai

Šiuolaikiniai automobiliai neįsivaizduojami be stabdžių antiblokavimo sistemos, visiems mums puikiai žinomos trumpiniu ABS. Ši sistema padeda vairuotojui suvaldyti automobilį esant sudėtingoms kelio sąlygoms. Atsiradus ABS sistemos gedimui, sistema automatiškai išsijungs, o apie tai sužinosite iš automobilių skydelyje esančios signalinės lemputės. Tiesa, suprasti, kokios tikslios priežastys lėmė ABS sistemos gedimus, pavyks tik atlikus automobilio diagnostiką.

3) Nebedegantys arba per silpnai degantys žibintai

Siekiant užtikrinti saugų važiavimą, tinkamas automobilio žibintų veikimas – būtinas. Jei pastebite, jog šviesos intensyvumas sumažėjo, tačiau reflektoriai ir stiklai yra neįtrūkę ar kitaip nepažeisti, tuomet didelė tikimybė, jog susiduriate su automobilio elektros įrangos problema – įtampos kritimu. Pastebėjus šią problemą būtina patikrinti, ar ant elektrinių grandinių jungčių nevyksta korozija.

4) Automobilinių raktų su centriniu valdymu gedimai

Šiandien retas vairuotojas automobilį rakina paprastu raktu. Automobilio užrakinimui bei atrakinimui dažniausiai naudojami raktai su centriniu valdymu. Visgi, dėl išsekusio akumuliatoriaus, sudrėkusios elektronikos, sulaužyto pultelio korpuso ar pažeistos elektronikos automobilio gali nepavykti atrakinti arba užrakinti. Tokiu atveju, gali nepadėti ir turimas mechaninis raktas. Jei automobilis visuomet buvo rakinamas automatiniu būtu, spynelė ilgainiui oksiduosis ir rakto įkišti į ją tiesiog nebepavyks.

5) Elektrinių automobilio dalių gedimai

Neretai automobilių vairuotojai susiduria su vidaus ir išorės apšvietimo, vidaus ir išorės ventiliatoriaus, elektrinių langų gedimais. Nors šie gedimai nesustabdys automobilio, o tik sutrikdys jūsų komfortą, tačiau net ir menkas automobilio gedimas gali daryti neigiamą įtaką kitoms transporto priemonės dalims. Dėl šios priežasties, susidūrus su tokio tipo problema, rekomenduojama atlikti automobilio diagnostiką ir išsiaiškinti gedimo priežastį.

Elektrinės dalies remontas DIZRIDA automobilių servise

Elektrinės dalies remontas - DIZRIDA SERVISAS

Atsižvelgiant į modernių automobilių komplektaciją ir jų daromą pažangą, elektrinės dalies remontas – neišsemiama tema. Gedimų gali būti daug ir įvairiausių, o įdomiausia tai, jog su kiekviena diena jų tik daugėja. Aukščiau mes jus supažindinome su keletu dažniausiai pasitaikančių, tačiau susidūrus su kitais, elektrinės dalies sąlygotais sutrikimais, nedvejokite susisiekti su daugiau nei 20 metų darbo patirtį turinčia DIZRIDA serviso komanda. Pakonsultuosime, užregistruosime kompiuterinei diagnostikai ir atliksime aukščiausios kokybės elektrinės dalies remontą Kaune. Dėka daugiau nei 30 meistrų komandos, gedimus pašalinsime ne tik sėkmingai, bet ir itin greitai.

Susisiekti su mūsų komanda galite ČIA nurodytais kontaktais arba atvykę į servisą, adresu Taikos pr. 104, Kaunas.

______

Norite sužinoti daugiau patarimų ir naujienų, susijusių su dyzelinių automobilių priežiūra ir remontu? Sekite mūsų Facebook paskyrą.

No Comments

Post A Comment