Dyzeliniai automobiliai ir pagrindinės jų gedimo priežastys

Dyzeliniai automobiliai ir jų remontas - DIZRIDA

Dyzeliniai automobiliai ir pagrindinės jų gedimo priežastys

Šiuolaikiniai dyzeliniai automobiliai yra ekonomiški ir patvarūs, o nuolat keliant EURO taršos standartų kartelę, šios transporto priemonės tampa ir vis draugiškesnės aplinkai. Visgi, žinome, jog svarstančius pirkti dyzelinę transporto priemonę gąsdina platus galimų gedimų spektras. Norime nuraminti, jog žinant automobilio silpnąsias vietas ir tinkamai jomis besirūpinant, gedimų grėsmė bus minimali.

Dėl šios priežasties, DIZRIDA komanda šiandien pristato 5 didžiausius dyzelinių automobilių priešus, ilgainiui tampančius rimtų gedimų priežastimis.

1) Žemos kokybės kuras

Kaip vieną didžiausių dyzelinių automobilių gedimų šaltinių įvardinti galime nekokybiškus degalus. Žemos kokybės dyzeline gausu įvairių šiukšlių bei kenksmingų sieros junginių. Tad, jei į savo transporto priemonę pilate pigų ir nekokybišką kurą, vėliau jūsų automobilį gali ištikti tokios problemos, kaip variklio galios sumažėjimas, degalų sąnaudų išaugimas bei įvairių variklio ar kuro sistemos gedimai.

2) Nekokybiška alyva

Alyva – tai dar vienas elementas, kuris taps arba geriausiu automobilio draugu, arba didžiausiu jo priešu. Kokybiška ir tinkamai pasirinkta alyva sutepa variklio dalis ir apsaugo jas nuo dėvėjimosi. Tuo tarpu dėl žemos kokybės alyvos ilgainiui galite susidurti su rimtais variklio arba turbinos gedimais.

Kadangi DIZRIDA automobilių servise vis dar susiduriame su nekokybiškos alyvos nulemtais gedimais, primename į ką turėtumėte atkreipti dėmesį. Pirmiausia, tiek rinkdamiesi alyvą, tiek jos keitimo intervalus atsižvelkite į gamintojo rekomendacijas. Taip pat nepamirškite įvertinti  savo automobilio amžiaus bei jo savybių. Nauji dyzeliniai automobiliai gali pasiekti maksimalią gamintojo instrukcijoje nurodytą ribą, tuo tarpu senesniems automobiliams alyvą keisti rekomenduojame kas 10–15 tūkst. kilometrų.

3) Ne laiku keičiami automobilio filtrai

Kiekviename dyzeliniame automobilyje yra trys pagrindiniai filtrai – alyvos, kuro ir oro. Pagrindinė šių filtrų paskirtis išvalyti atitinkamus komponentus, patenkančius į automobilio sistemą. Be abejo, bėgant laikui šie filtrai pradeda kimštis, o tai neigiamai veikia automobilio kokybę ir našumą. Siekiant išvengti įvairių gedimų, šiuos filtrus būtina keisti laiku. Oro ir alyvos filtrą rekomenduojame keisti kaskart keičiant variklio alyvą. O degalų filtrą turėtumėte keisti kas antrą tepalų keitimą. Tiesa, šį komponentą geriausiai atnaujinti prieš žiemos sezoną, kadangi prasidėjus šalčiams alyvos funkcionalumas yra pats svarbiausias.

4) Važinėjimas tik trumpais atstumais

Dar vienas veiksnys, kuris kelia grėsmę jūsų automobilio vidaus degimo varikliui yra važinėjimas trumpais atstumais. Ši problema dažniausiai kyla dėl šiuolaikiniuose dyzeliniuose automobiliuose esančio DPF filtro. Iš pirmo žvilgsnio DPF sistemos veikimas atrodo gana paprastai – suodžių masei pasiekus tam tikrą lygį, automobilio valdymo blokas įpurškia numatytą degalų dozę, kuri pakelia temperatūrą kietųjų dalelių filtre, ir suodžiai automobiliui važiuojant yra sudeginami. Visgi, vairuotojai automobilį naudodami tik trumpiems atstumams užkerta kelią automatinei regeneracijai, kadangi vos pasiekus filtro išsivalymui reikiamą temperatūrą, automobilio variklis yra išjungiamas. Tokiu atveju, vietoje išsivaliusio kietųjų dalelių filtro susiduriama su užsikimšusiu filtru, kuris vėliau gali lemti didesnį kuro sunaudojimą bei įvairių automobilio dalių gedimus.

Norint išvengti šios problemos rekomenduojame bent kartą per savaite automobiliu nuvažiuoti ilgesnius atstumus. O jei pastebėjote, jog filtras automatiškai išsivalyti nebegali – prietaisų skydelyje įsižiebė įspėjamoji DPF lemputė, sutriko automobilio važiavimo kokybė, nedelsdami apsilankykite profesionaliame automobilių servise.

5) Automobilio eksploatavimas pustuščiu baku

Prietaisų skydelyje įsižiebus kuro lemputei vis dar neskubate papildyti degalų bako? Šį įprotį rekomenduojame kuo greičiau keisti. Važinėdami apytuščiu kuro baku, kuro sistemą priverčiate siurbti bako dugne susikaupusias nuosėdas. Dėl šios priežasties ilgainiui galite susidurti su užsikimšusiu degalų filtru, sugedusiais kuro purkštukais ar kuro siurbliu.

Dyzeliniai automobiliai: remontas DIZRIDA automobilių servise

Dyzeliniai automobiliai ir jų remontas - DIZRIDASusidūrėte su dyzelinio automobilio gedimais? Nedvejokite susisiekti su daugiau nei 20 metų darbo patirtį turinčia DIZRIDA automobilių serviso komanda. Pakonsultuosime, užregistruosime patikrai ir atliksime aukščiausios kokybės remontą Kaune. Dėka daugiau nei 30 meistrų komandos, reikiamas paslaugas suteiksime ne tik kokybiškai, bet ir itin greitai.

Susisiekti su mūsų komanda galite ČIA nurodytais kontaktais arba atvykę į mūsų automobilių servisą, adresu Taikos pr. 104, Kaunas.

______

Norite sužinoti daugiau patarimų ir naujienų, susijusių su dyzelinių automobilių priežiūra ir remontu? Sekite mūsų Facebook paskyrą.

No Comments

Post A Comment