DPF remontas: 4 dažniausiai užduodami klausimai

DPF remontas

DPF remontas: 4 dažniausiai užduodami klausimai

Nors kietųjų dalelių filtrai šiuolaikiniuose dyzeliniuose automobiliuose nėra naujiena, pastebime, jog DPF remontas vis dar kelia daug klausimų vairuotojų tarpe. Dėl šios priežasties šiandien DIZRIDA komanda surinko 4 dažniausiai klientų užduodamus klausimus apie šią automobilio dalį ir pateikia atsakymus į juos.

#1 – Kuo skiriasi aktyvi ir pasyvi DPF regeneracija?

Vienas paprasčiausių DPF filtro regeneracijos būdų, kuris iš automobilio nereikalauja papildomos energijos išsivalymui, yra pasyvi filtro regeneracija. Šio tipo regeneracija vykti pradeda, kai variklio greitis ir apkrova natūraliai temperatūrą pakelia iki 250-400 °C.

Tuo tarpu aktyvi regeneracija – tai priverstinis suodžių deginimas, paprastai prasidedantis DPF filtrui užsipildžius 45 proc. Vykstant šiam procesui, įpurškiamo kuro dozė padidinama, taip sukeliant išmetamųjų dujų temperatūrą. Aktyvios regeneracijos ciklas įprastai trunka 20-30 minučių. Visgi, problemos kyla tuomet, kai vairuotojas, nežinodamas, jog prasidėjo aktyvi DPF filtro regeneracija, atvyksta į reikiamą vietą ir užgesina automobilio variklį. Tokiu atveju regeneracija yra sustabdoma ir kitos kelionės metu pradedama iš naujo. Tačiau jei toks procesas kartojasi ne vieną kartą, ilgainiui galite susidurti ne tik su užsikimšusiu suodžių filtru, bet ir su rimtais automobilio gedimais. Todėl, jei automobilį naudojate tik trumpiems atstumams, rekomenduojame bent kartą per mėnesį apie 30 minučių pasivažinėti ~90 km/h greičiu.

#2 – Kokios priežastys dažniausiai lemia DPF gedimus?

DPF filtrų gedimus gali lemti pačios įvairiausios priežastys, tačiau vienos dažiausių yra:

 • trumpos kelionės, kurių metu variklis nepasiekia optimalios darbinės temperatūros;
 • EGR vožtuvo gedimai;
 • sugedę regeneracijos davikliai;
 • blogi kuro purkštukai;
 • susidėvėjusi variklio stūmuoklinė grupė;
 • netinkama variklinė alyva;
 • naudojamas prastos kokybės kuras;
 • turbinos gedimas.

#3 – Kokie požymiai rodo, jog reikalingas DPF remontas?

Automobilių gamintojai dažniausiai nurodo, jog kokybiškai eksploatuojant automobilį, DPF filtras tinkamai veikti turėtų apie 100-200 tūkst. kilometrų. Deja, dėl netinkamos automobilio priežiūros bei įvairių išorinių veiksnių filtras užsikimšti gali kur kas anksčiau.  Užsikimšus DPF filtrui apie šį reiškinį jus įspėti gali tokie pakitimai, kaip:

 • iš automobilio sklindantys balkšvi dūmai;
 • sumažėjusi variklio trauka;
 • sunkiai užsivedantis automobilis;
 • išaugusios kuro sąnaudos;
 • neįprastai vibruojantis variklis;
 • pakilęs tepalų lygis;
 • per žemi variklio sūkiai;
 • degalų kvapas salone;
 • prietaisų skydelyje užsidegusi DPF filtro lemputė.

Tiesa, šie požymiai gali būti daugelio gedimų priežastimi. Tad, pastebėjus bet kurią iš šių automobilio problemų, pirmiausia, rekomenduojame atlikti automobilio diagnostiką. Visgi, jei gedimai atsirado būtent dėl užsikimšusio DPF, tuomet teks atlikti mechaninį filtro valymą specializuotame automobilių servise.

#4 – Kaip vyksta mechaninis DFP filtro valymas?

Automobilių servise DIZRIDA DPF valymo darbus pradedame nuo filtro slėgio matavimo bei atvejo sudėtingumo įvertinimo. Sekantis žingsnis yra filtro išmontavimas ir jo plovimas uždarame plovimo įrenginyje, į darbą pasitelkiant suspaustą orą bei specialius ploviklius. Vėliau, pašalinus visus filtre susikaupusius nešvarumus, filtras išdžiovinamas. O galiausiai, dar kartą patikrinamas vidinis detalės slėgis ir, užtikrinus tinkamai atliktą darbą, filtras įmontuojamas atgal į automobilį.

Po filtro valymo jo efektyvumas atstatomas net 95 proc., taip pat sumažėja kuro sąnaudos, atsistato optimali automobilio trauka, ilgėja turbinos veikimas.

DPF remontas ir valymas DIZRIDA AUTOMOBILIŲ SERVISE

Dyzelinių automobilių servisas Kaune - DIZRIDA.

Dyzelinių automobilių servisas Kaune – DIZRIDA.

Susidūrėte su DPF filtro veiklos sutrikimu? O galbūt ieškote ir nerandate priežasties, kodėl sutriko automobilio važiavimo kokybė? Nedvejokite ir susisiekite su daugiau nei 20 metų darbo patirtį turinčia DIZRIDA automobilių serviso komanda. Pakonsultuosime, atliksime išsamią transporto priemonės diagnostiką ir aukščiausios kokybės DPF filtro remonto ir valymo darbus Kaune. Dėka daugiau nei 30 meistrų komandos, reikiamas paslaugas suteiksime ne tik sėkmingai, bet ir itin greitai.

Susisiekti su mūsų komanda galite ČIA nurodytais kontaktais arba atvykę į mūsų automobilių servisą, adresu Taikos pr. 104, Kaunas.

______

Norite sužinoti daugiau patarimų ir naujienų, susijusių su dyzelinių automobilių priežiūra ir remontu? Sekite mūsų Facebook paskyrą.

No Comments

Post A Comment