Automobilis dūmina – kokius gedimus tai gali išduoti?

Automobilis dūmina

Automobilis dūmina – kokius gedimus tai gali išduoti?

Ką daryti? Automobilis dūmina! Padidėjęs automobilio dūmingumas yra vienas iš indikatorių, įspėjantis apie transporto priemonę ištikusias problemas. Žinoma, dėl pakitusios dūmų spalvos ar kiekio jūsų automobilis iškart nesustos, tačiau laiku pastebėjus dūmingumą ir įvertinus dėl kokios priežasties jis atsirado, išvengsite rimtų ir nemažas išlaidas lemiančių transporto priemonės gedimų.

Dėl šios priežasties, šiandien DIZRIDA komanda jus nori supažindinti su skirtingų automobilio dūmų reikšmėmis ir papasakoti, kokias problemas jie nurodo.

Jei iš automobilio sklinda JUODI dūmai, gali būti, jog susiduriate su:

  • užsiteršusiais oro filtrais

Iš automobilio sklindantys juodos spalvos dūmai informuoja apie per didelį suodžių kiekį. Tad, pastebėjus šios spalvos dūmus, pirmiausia, patikrinkite oro filtrus. Jei oro filtrai jūsų automobilyje užsiteršę, nieko nelaukdami juos pakeiskite.

DIZRIDA komanda primena, jog reguliariai važinėjant automobiliu, oro filtrus reikėtų keisti kas 10 – 15 tūkst. kilometrų. Nepakeitę šių filtrų, galite susidurti su važiuoklės bei variklio problemomis.

  • kuro purkštukų gedimais

Dar viena priežastis lemianti juodų dūmų kamuolius – susidėvėję kuro purkštukai. Tvarkingi kuro purkštukai į variklio cilindrą paduoda reikiamą kiekį degalų, tačiau jiems sugedus kuras gali bus įpurškiamas netolygiais intervalais. O tai lems tiek didesnį kuro sunaudojimą, tiek didesnį teršalų išmetimą į aplinką.

  • sugedusia arba pažeista turbina

Neretai būtent turbinos gedimai lemia padidėjusį dūmingumą. Tiesa, nereikėtų pamiršti, jog turbina pati savaime genda retai, o labai dažnai yra kitų gedimų padarinys. Tad norint išvengti pasikartojančių transporto priemonės gedimų, reikėtų diagnozuoti gedimo židinį ir jį pašalinti.

  • kuro siurblio gedimais

Galiausiai, tamsios spalvos dūmai gali rastis dėl kuro siurblio gedimo. Nors su kuro siurblio gedimais vairuotojams tenka susidurti gana retai, tačiau šiai automobilio daliai sutvarkyti reikalingi specialūs įrenginiai bei profesionalūs meistrai. Kuro siurblius tvarkant ne pagal gamintojo nurodytus parametrus, vėliau galite susidurti su dar rimtesniais padariniais.

Jei iš automobilio sklinda melsvi dūmai, gali būti, jog susiduriate su:

  • vožtuvų sandariklių pralaidumu

Jei pastebėjote, jog automobilis meta mėlyną dūmą, didelė tikimybė, jog turite problemų su vožtuvų sandariklių pralaidumu. Esant nesandariems vožtuvų sandarikliams į degimo kamerą patenka tepalų. O ten didesniam kiekiui alyvos susimaišius su degalais, jūsų automobilis paplūs melsvais dūmais.

  • susidėvėjusiais variklio žiedais

Vidutiniškai su naujais variklio žiedais automobilis gali nuvažiuoti 150 tūkst. kilometrų. Tačiau dėl prastos kokybės kuro arba alyvos, šios dalies tarnavimo laikas gali ženkliai sumažėti. Apie tai, jog atėjo laikas keisti žeidus, jums praneš iš automobilio sklindantys melsvi dūmai. O kartu su jais apie susidėvėjusius variklio žiedus informuos ir tokios problemos kaip variklio galios sumažėjimas, padidėjusios kuro ar variklio alyvos sąnaudos.

Jei iš automobilio sklinda balti dūmai, gali būti, jog susiduriate su:

  • pradegusia arba trūkusia variklio galvutės tarpine

Variklio galvutės tarpinė – tai dalis, kuri sandarina cilindrus ir alyvos bei aušinimo skysčio kanalus. Dažniausiai šios dalies galiojimo laikas baigiasi dėl natūralaus susidėvėjimo arba dėl variklio perkaitimo. Susidūrus su variklio galvutės problemomis stenkitės jas kuo greičiau išspręsti, šiai daliai praradus sandarumą, į variklio aušinimo sistemą pateks pašalinių medžiagų bei pratekės aušinimo skystis. Pagrindiniai susidėvėjusios tarpinės požymiai yra iš automobilio sklindantys balti dūmai, saldokas kvapas bei sunkiai užsivedantis automobilis.

  • susidariusiu kondensatu išmetimo sistemoje

Baltos spalvos dūmų pasirodymą gali lemti ir išmetimo sistemoje susidaręs kondensatas. Jis atsiranda, kai automobilis yra eksploatuojamas miesto rėžimu – dėl trumpos kelionės iš nepakankamai įkaitusios išmetimo sistemos kondensatas nepasišalina ir virsta rūgštiniu vandens tirpalu, kuris graužia duslintuvo sieneles. Norint išvengti šios problemos, pastebėjus baltus dūmus, rekomenduojame nuvažiuoti ilgesnį atstumą. Taip pravalysite išmetimo sistemą.

Automobilio gedimus pašalins DIZRIDA

Kada keisti aušinimo skystį?Susidūrėte su stipriai dūmijančiu automobiliu? Nedvejokite ir susisiekite su daugiau nei 20 metų darbo patirtį turinčia DIZRIDA automobilių serviso komanda. Greitai nustatysime gedimo priežastį ir greitai bei kokybiškai pašalinsime visus automobilio gedimus.

Susisiekite ČIA nurodytais mūsų kontaktais arba atvykę į DIZRIDA automobilių servisą, adresu Taikos pr. 104, Kaunas.

Norite sužinoti daugiau patarimų ir naujienų, susijusių su dyzelinių automobilių priežiūra ir remontu? Sekite mūsų Facebook paskyrą.

No Comments

Post A Comment