Automobilio diagnostika: ar žinojote, kaip šifruojamos klaidų kodų reikšmės?

Automobilio diagnostika - DIZRIDA autoservise.

Automobilio diagnostika: ar žinojote, kaip šifruojamos klaidų kodų reikšmės?

Prietaisų skydelyje įsižiebė įspėjamoji lemputė? Automobilis skleidžia keistus garsus? O gal meta neįprastos spalvos dūmą? Dažnu atveju, pirmasis žingsnis, kuris bus atliekamas atvykus į automobilių servisą – automobilio diagnostika.

Šios procedūros metu yra nuskaitomi įvairūs kodai transporto priemonės mazguose, taip identifikuojant sritį, kurioje fiksuojama problema. Ar esate susipažinę, kokiu principu šie kodai užkoduoti?

Pirmasis simbolis

Kiekvieną kodą sudaro penki simboliai, nurodantys tam tikrą informaciją. Pirmasis ženklas visuomet yra raidė, nukreipianti į problemų turinčią valdymo sistemą.

 • P – transmisija. Tai dažniausiai pasitaikantys automobilio diagnostikos kodai, kurie apima variklio, transmisijos ir išmetamųjų dujų pašalinimo sistemas.
 • B – kėbulas. Šiai kodų grupei priklauso klimato kontrolės sistemos, apšvietimo ir oro pagalvių klaidos.
 • C – važiuoklė. Trečiasis tipas yra važiuoklės kodai, apimantys stabdžių sistemą, pakabą bei vairo sistemą.
 • U – tinklo ryšiai. Paskutinė gedimų kodų grupė yra tinklo ryšių kodai. Šiai grupei priklauso borto kompiuterio ir su juo susijusių sistemų gedimai.

Antras simbolis

Antrasis simbolis yra skaitmuo, kuris nurodo ar kodas yra standartizuotas, ar ne.

 • 0 – standartizuotas kodas. 0 nurodo, jog tai yra bendrasis, standartizuotas SAE (angl. Society of Automotive Engineers) kodas. Bendrieji kodai atitinka OBD-II standartą.
 • 1 – gamintojo kodas. Šis kodas priklauso nuo transporto priemonės gamintojo. Dėl priklausymo unikaliai automobilio markei ar modeliui, šie kodai yra gerokai retesni.

Trečias simbolis

Trečiasis simbolis taip pat yra skaitmuo, kuris svyruoja nuo 1 iki 8. Šis žymuo parodo transporto priemonės gedimo vietą:

 • 1 ir 2– kuro ar oro matavimo sistemos;
 • 3 – uždegimo sistema;
 • 4 – išmetamųjų dujų sistema;
 • 5 – transporto priemonės greičio kontrolės ir tuščios eigos valdymo sistema;
 • 6 – kompiuterio ir daviklių signalai;
 • 7 ir 8 – transmisija.

Ketvirtasis ir penktasis simboliai

Ketvirtasis ir penktasis simboliai identifikuoja tikslią transporto priemonės problemą. Šiuos skaičius reikia skaityti kaip dviženklius nuo 0 iki 99.

Pavyzdžiui, kodas P0300 yra vadinamas atsitiktiniu uždegimo pertrūkių kodu. Tai reiškia, kad viename arba visuose cilindruose neužsidega degusis mišinys. O štai, kodas P0303 nurodo, jog problema yra trečiame cilindre. Įprastai lengviau susidoroti su pastarąja klaida, kadangi kodas parodo tikslesnę problemos vietą.

Automobilio diagnostika DIZRIDA automobilių servise

Iš viso galima skaičiuoti kiek daugiau nei 5000 įvairių kodų, kurie gali parodyti jūsų automobilio problemas. Tiesa, net ir nustačius kodą būtina profesionaliai išnagrinėti tikslią problemos atsiradimo priežastį, kadangi problemos šaltinis nebūtinai sutaps su kode nurodyta problemos vieta.

Todėl, jei norite kokybiškai išspręsti automobilio problemas, gedimų sprendimus patikėkite patyrusiai ir kvalifikuotai DIZRIDA automobilių serviso komandai. Pakonsultuosime, užregistruosime patikrai ir atliksime aukščiausios kokybės remontą Kaune. Dėka daugiau nei 30 meistrų komandos, reikiamas paslaugas suteiksime ne tik kokybiškai, bet ir itin greitai.

Susisiekti su mūsų komanda galite ČIA nurodytais kontaktais arba atvykę į mūsų automobilių servisą, adresu Taikos pr. 104, Kaunas.

______

Norite sužinoti daugiau patarimų ir naujienų, susijusių su dyzelinių automobilių priežiūra ir remontu? Sekite mūsų Facebook paskyrą.

No Comments

Post A Comment