5 patarimai, kaip dyzelinį automobilį paruošti žiemai

Kuro siurblių remontas - DIZRIDA

5 patarimai, kaip dyzelinį automobilį paruošti žiemai

Kalendorinė žiema signalizuoja apie artėjančius didžiausius metų šalčius. Nepaisant automobilio gamybos metų ar modelio, šalčiai kasmet apsunkina daugelio klientų žiemos rytus. Dėl šios priežasties, norime priminti, kad neužsivedimo problema nėra visų dyzelinių automobilių bėda, o netinkamos jų priežiūros pasekmė. Norėdami užkirsti kelią bereikalingam jūsų stresui, DIZRIDA specialistai dalijasi patarimais, kaip teisingai dyzelinį automobilį paruošti žiemai.

#1 – Kuro sistemos praplovimas

 

Kuro sistemos plovimas yra paslauga, kuria dyzelinių automobilių savininkai įprastai susidomi tik per klaidą į kuro baką įpylę netinkamos rūšies degalų. Vis dėlto, natūralu, kad net ir su automobiliui tinkamu kuru į sistemą patenka įvairaus tipo nešvarumai. Ypač – pilant nekokybišką, žemesnės kainos dyzeliną. Su laiku nešvarumai gali užkimšti tam tikras sistemos dalis, taip sutrikdydami viso automobilio darbą.

Dėl šios priežasties, prieš prasidedant žiemos sezonui, arba transporto priemonei nuvažiavus 100 000 kilometrų, kiekvieną dyzelinę kuro sistemą rekomenduojame išvalyti. Tiesa, tai galite daryti ne tik vienkartinio praplovimo būdu, bet ir kartu su kuru reguliariai naudodami specialius sistemą valančius priedus. Paprasčiausias būdas jų gauti yra pilant aukščiausia kokybe pažymėtą dyzeliną degalinėse.

 

#2 – DPF filtrų patikra

 

DPF filtro darbas – sumažinti išmetamųjų suodžių ir kietųjų dalelių kiekį. Įprasta manyti, kad pagrindinis indikatorius apie užsikimšusį kietųjų dalelių filtrą yra iš automobilio išmetamosios sistemos pasipylę balkšvi dūmai. Vis dėlto, suodžiams filtre pasiekus itin aukšta ribą galite susidurti ir su apsunkėjusiu automobilio kūrimosi procesu.

Tad, artėjant didiesiems metų šalčiams rekomenduojame atlikti ir DPF filtrų patikrą, o esant reikalui – ir jų valymą.

 

#3 – Elektros sistemos patikra

 

Net neabejojame, jog šis punktas – tikrai nebus naujiena jums. Nepakankamai įkrautas, per senas ar per mažai galios turintis akumuliatorius šaltuoju metų laiku yra dažniausia dyzelinio automobilio nesikūrimo priežastis. Siekiant to išvengti, vien naujo akumuliatoriaus gali nepakakti. Pirma, jo galia ir talpa dyzeliniams automobiliams turi būti kiek įmanoma didesnė. Antra, važinėjant tik trumpus atstumus mieste, po nakties šalčių nuvargęs akumuliatorius gali nespėti pasikrauti. Pataisyti tai galite įkroviklio arba ilgesnio pasivažinėjimo pagalba.

Kitas svarbus akumuliatoriaus darbo veiksnys – tinkamai veikiantis generatorius. Šaltasis metų laikas dyzelinių automobilių generatoriams taip pat yra iššūkis, o sutrikus jų veiklai, sutriks ne tik akumuliatoriaus veikla, bet sustos viso automobilio darbas.

Dėl aukščiau išvardintų priežasčių, prieš prasidedant žiemai rekomenduojame apsilankyti pas automobilių elektronikos specialistą. Tikrindami akumuliatorių bei generatorių, patikrinkite ir starterį!

 

#4 – Pakaitinimo žvakių patikra

 

Kaip simbolizuoja kaitinimo žvakių pavadinimas, jų užduotis – pašildyti degųjį automobilio mišinį ir taip sukurti sąlygas įšalusio automobilio užvedimui. Atitinkamai, pakaitinimo žvakių svarba išryškėja būtent žiemą. Silpstant jų darbui, didėja automobilio neužsivedimo rizika. Dėl šios priežasties, kaitinimo žvakes rekomenduojame pakeisti (ar bent patikrinti!) prieš kiekvieną šaltąjį metų sezoną.

 

#5 – Kuro filtrų patikra

 

Užsikimšę kuro filtrai – po akumuliatorių yra viena dažniausiai pasitaikančių nesivedančio automobilio priežasčių. Kuro filtrai atsakingi už į kuro sistemą patenkančio dyzelino valymą. Sušalęs dyzelinas turi savybę kristalizuotis, tad žiemą filtrai apkraunami gerokai daugiau, nei vasarą. Užsikimšus filtrams kyla rizika pažeisti transporto priemonės kuro siurblį ar purkštukus. Tad, savo paskirties neatliekantys kuro filtrai ne tik apsunkins automobilio kūrimąsi, bet gali tapti ir neplanuotų finansinių išlaidų priežastimi.

Įprastai kuro filtrus rekomenduojama keisti prieš kiekvieną žiemos sezoną arba nuvažiavus daugiau nei 50 000 kilometrų.

 

Paruošti dyzelinį automobilį žiemai padės DIZRIDA

 

Paruošti dyzelinį automobilį - DIZRIDA

Dyzelinio automobilio diagnostiką, profilaktinę priežiūrą bei remontą patikėkite specialistams – DIZRIDA komandai. Į darbą pasitelkiame ne tik daugiau nei 20 metų siekiančią patirtį, bet ir rinkoje moderniausią remonto bei diagnostikos įrangą. Na, o daugiau nei 30 specialistų komanda užtikrins, kad remonto ir apžiūros darbai bus padaryti išskirtinai greitai.

Susisiekite ČIA nurodytais mūsų kontaktais arba atvykite į DIZRIDA automobilių servisą, adresu Taikos pr. 104, Kaunas.


Norite sužinoti daugiau patarimų ir naujienų, susijusių su dyzelinių automobilių priežiūra ir remontu? Sekite mūsų Facebook paskyrą.

No Comments

Post A Comment