Dyzeliniai varikliai – UŽ ir PRIEŠ

Dyzeliniai varikliai - DIZRIDA servisas

Dyzeliniai varikliai – UŽ ir PRIEŠ

Ateitis priklausys elektriniams automobiliams, o dyzeliniai varikliai išnyks – turbūt ne vienam iš mūsų tekę girdėti tokias prognozes. Visgi, šiandien elektromobiliai sudaro tik 1 proc. visų Lietuvoje registruotų automobilių, o dyzeliniai – 68 proc. Pirmaujančiose Europos Sąjungos valstybėse dyzelinių automobilių naudojimo procentas yra net dar didesnis, o panašiame lygyje – beveik nekintanti – ši statistika išlieka jau kelerius pastaruosius metus. Dėl šios priežasties DIZRIDA komanda siūlo aptarti, kokie gi pagrindiniai šiuo metu populiariausių – dyzelinių variklių – privalumai ir trūkumai.

1) Ekonomiškas automobilis

Nors tarp dyzelinių ir benzininių automobilių vairuotojų vyksta nuolatinis karas, kuris automobilio tipas geresnis, tačiau fakto, kad dyzelinis automobilis yra kur kas ekonomiškesnis nenuneigia net ir benzininių automobilių vairuotojai. Apskaičiuota, jog dyzelinis automobilis vidutiniškai sudegina 15–20 proc. mažiau kuro nei analogiško darbinio tūrio benzininis automobilis. Taip pat galima atkreipti dėmesį, kad dyzelinių automobilių mažesnės ne tik kuro sąnaudos, bet ir paties kuro kaina.

2) Tampa draugiškesniais aplinkai

Neretai dyzeliniai automobiliai peikiami dėl aplinkos taršos. Visgi, anglies dioksido išmetimas priklauso nuo automobilio darbinio tūrio bei sudeginamų degalų kiekio. Kuo šie rodikliai didesni, tuo automobilis į aplinką paleis daugiau teršalų. Dėl šios priežastys, lyginant benzininį ir dyzelinį automobilius, matyti, jog benzininiai automobiliai į aplinką išmeta didesnį kiekį anglies dioksido.

Žinoma, yra ir kita veidrodžio pusė, ilgą laiką dyzeliniai automobiliai į aplinką išmesdavo didesnį kiekį kietųjų dalelių bei suodžių. Tačiau dėka naujausių technologijų ši situacija taip pat gerėja ir juodais dūmais apsipylę dyzeliniai automobiliai jau keliauja į užmarštį. Šiandieninių dyzelinių variklių kietųjų dalelių išmetimas į aplinką tapo artimas benzininių išmetimui, o tam tikrų automobilių modelių atveju jis net mažesnis.

3) Patvaresni varikliai

Automobilių specialistai teigia, jog dyzeliniai automobiliai ilgaamžiškesni ir patvaresni. Pagrindinė to priežastis – automobilis dirba mažesniais sūkiais.

4) Platesnis galimų gedimų spektras

Nors dyzelinių automobilių varikliai yra patvaresni, tačiau jų sistemoje dėl aplinkosaugos ir kitų veiksnių yra įdiegtą daugiau įvairių sistemų, kurios bėgant metams gali pareikalauti daugiau dėmesio. Tai – turbokompresoriai, purkštukai, kaitinimo žvakės, kuro siurblys, kietųjų dalelių filtras ir kita. Tiesa, tvarkingai ir reguliariai prižiūrint savąjį dyzelinį automobilį, šios dalys į save dėmesį gali atkreipti tik po ilgo kilometrų skaičiaus – 150, 200, 300 tūkst. ar daugiau.

5) Trumpiems atstumams – NE, ilgiems – TAIP

Jei automobilis jums reikalingas įveikti trumpus atstumus, tuomet benzininė transporto priemonė gali būti tinkamesnis pasirinkimas. Šio tipo automobiliai greičiau įšyla, jie mažiau reiklūs aptarnavimui – nėra poreikio važiuoti ilgesnius maršrutus ar pasiekti didesnį nei mieste leidžiamas greitis, kad sistemos dalys tinkamai išsivalytų. Visgi, jei automobilis jums reikalingas tolimesniems atstumams, aktualesniu veiksniu taps degalų sąnaudos, dėl šios priežasties pirmenybė dažniau teikiama dyzeliniams varikliams.

Kyla klausimas, kokie atstumai yra ilgi, o kokie trumpi? Jei per metus nuvažiuojate mažiau nei 10 tūkst. kilometrų ir didžiąją jų dalį – miesto teritorijoje, tuomet galite svarstyti apie benzininio automobilio įsigijimą. Vis dėlto, jei važiuojate daugiau ir ne tik mieste, tuomet tinkamesnis pasirinkimas – dyzelinis variklis.

Dyzeliniai varikliai: priežiūra ir remontas DIZRIDA automobilių servise

Dyzeliniai varikliai - DIZRIDA servisas

Dyzeliniai varikliai – DIZRIDA servise.

 

Susidūrėte su dyzelinio variklio problemomis? Nedvejokite ir susisiekite su daugiau nei 20 metų darbo patirtį turinčia DIZRIDA serviso komanda. Pakonsultuosime, užregistruosime patikrai ir atliksime aukščiausios kokybės variklio remontą Kaune. Dėka daugiau nei 30 meistrų komandos, gedimus pašalinsime ne tik sėkmingai, bet ir itin greitai.

Susisiekti su mūsų komanda galite ČIA nurodytais kontaktais arba atvykę į servisą, adresu Taikos pr. 104, Kaunas.

______

Norite sužinoti daugiau patarimų ir naujienų, susijusių su dyzelinių automobilių priežiūra ir remontu? Sekite mūsų Facebook paskyrą.

 

No Comments

Post A Comment