10 požymių, signalizuojančių apie rimtus automobilio gedimus

automobilio gedimus

10 požymių, signalizuojančių apie rimtus automobilio gedimus

Taisyklė, siekiant sutaupyti! Kuo anksčiau pastebėsite automobilio gedimus – tuo greitesnis, paprastesnis ir pigesnis bus automobilio remontas. Dėl šios priežasties, DIZRIDA komanda surinko ir dalinasi 10 požymių, signalizuojančių, jog laikas kuo skubiau atlikti automobilio diagnostiką.

1) Automobilis skleidžia degalų kvapą

Jei automobilio salone pajutote degalų kvapą – didelė tikimybė, jog susiduriate su degalų nuotėkiu, pažeistais kuro purkštukais, sugedusiais jutikliais arba turite problemų degalų tiekimo linijoje. Rekomenduojame šios problemos neignoruoti! Laikui bėgant ji gali tapti rimtu pavojumi jūsų ar aplinkinių eismo dalyvių gyvybei.

2) Automobilis vibruoja vos jį užkūrus

Užkuriate automobilį ir pajaučiate vibraciją? Šis automobilio darbo pakitimas gali signalizuoti apie užsikimšusius kuro purkštukus, nusidėvėjusias uždegimo žvakes, įtrūkusius paskirstymo dirželius, užsiteršusius oro arba kuro filtrus bei sugedusias variklio atramas. Su vibruojančiu automobiliu ilgai neprivažinėsite, todėl pirmiausia reikėtų atlikti išsamią automobilio diagnostiką, o aptikus problemą ją kuo greičiau pašalinti.

3) Automobilis gęsta

Gęstančio automobilio problemas dažniausiai lemia gedimai kuro sistemoje. Pavyzdžiui, gali būti, jog susiduriate su užsikimšusiais kuro filtrais, kuro purkštukais ar kuro siurblio gedimais. Norint efektyviai ir greitai išspręsti šią problemą, pirmiausia reikėtų vykti pas specialistus, kurie atliks išsamią automobilio diagnostiką ir nustatys problemos šaltinį.

4) Automobilis netraukia

Spaudžiate gazą, o apsukos nekyla? Traukos sumažėjimą dažniausiai lemia užsikimšę kuro purkštukai, oro srauto matuoklio gedimai, EGR vožtuvų gedimai, užsikimšę katalizatoriai arba sugedusi turbina.

5) Automobilis „ryja“ tepalus

Tiesa, visi automobiliai, net ir techniškai tvarkingi, dirbdami sudegina šiek tiek alyvos. Automobilio sunaudojamos alyvos kiekį lemia variklio konstrukcija ir vairuotojo vairavimo įpročiai, tačiau kai kurie automobilių gamintojai įvardija, jog tepalų sunaudojimas gali siekti net iki 1 l / 1000 km.

Visgi, jei pastebite, jog nuvažiavus vos kelis šimtus kilometrų sudeginama daugiau nei litras tepalų, nelaukdami atlikite automobilio diagnostiką ir išsiaiškinkite, kas lemia šią problemą.

6) Automobilis naudoja daugiau kuro

Degalų sąnaudos itin priklauso nuo transporto priemonės būklės. Jei automobilis susiduria su kokiomis nors problemomis, pavyzdžiui, turbinos ar kuro purkštukų gedimais, užsikimšusiu kuro arba oro filtru, greitai pastebėsite, jog pilti kurą į automobilį tenka daug dažniau. Išsiaiškinti, kas sukelia šią problemą padės išsami automobilio diagnostika.

7) Automobilis nesiveda

Viena pagrindinių priežasčių, kodėl nesiveda automobilis yra nusėdęs akumuliatorius. Akumuliatorių nusodinti gali šaltis, netvarkinga elektros instaliacija, palikti įjungti žibintai ar grojanti muzika. Taip pat automobilis nesivesti gali ir dėl sutrikusio generatoriaus ar starterio darbo, užsikimšusių kuro purkštukų, kuro filtro, kuro siurblio ar žvakių gedimų.

8) Automobilis trūkčioja

Jei švelniai atleidinėjant sankabą, automobilis pradeda trūkčioti, didelė tikimybė, jog susiduriate su oro srauto matuoklio gedimais. Tačiau taip pat problema gali būti užsiteršusiose arba nusidėvėjusiose uždegimo žvakėse.

9) Automobilis dūmina

Iš automobilio sklindantys juodų dūmų debesys gali signalizuoti apie išmetimo, įpurškimo ar oro įsiurbimo sistemos problemas. Tiesa, dažniau ši problema kamuoja žmones, važinėjančius miesto teritorijoje arba itin trumpais atstumais.

10) Automobilis meta mėlyną dūmą

Kiek sudėtingesnes problemas nei juodi dūmai dažniau nurodo iš automobilio sklindantys mėlyno atspalvio dūmai. Šių dūmų atsiradimo priežastimi gali būti pažeisti kuro purkštukai, turbinos gedimai, išdilę cilindrai ar deformuotos vožtuvų gumelės. Pastebėjus šią problemą rekomenduojame kuo greičiau išsiaiškinti problemos šaltinį – atlikti profesionalią automobilio diagnostiką.

Automobilio gedimus pašalins DIZRIDA

Susidūrėte su vienu iš aukščiau nurodytų automobilio sutrikimo požymių? Nedvejokite ir susisiekite su daugiau nei 20 metų darbo patirtį turinčia DIZRIDA automobilių serviso komanda. Greitai nustatysime gedimo priežastį ir greitai bei kokybiškai pašalinsime visus automobilio gedimus.

Susisiekite ČIA nurodytais mūsų kontaktais arba atvykę į DIZRIDA automobilių servisą, adresu Taikos pr. 104, Kaunas.

Norite sužinoti daugiau patarimų ir naujienų, susijusių su dyzelinių automobilių priežiūra ir remontu? Sekite mūsų Facebook paskyrą.

No Comments

Post A Comment